Meta, Threads gönderileri için içerik üreticilere binlerce dolara varan bonuslar veriyor

Meta içerik üreticilerine viral olan Threads gönderileri karşılığında binlerce dolara varan bonuslar teklif ediyor.
Meta, Threads gönderileri için içerik üreticilere binlerce dolara varan bonuslar veriyor

Meta içerik üreticilerine viral olan Threads gönderileri karşılığında binlerce dolara varan bonuslar teklif ediyor. Ödüller, yalnızca davetiye usülüyle katılınabilen yeni bonus programının bir parçası olarak konumlanıyor. 

Instagram yardım merkezinde belirtilenlere göre; içerik üreticiler Threads gönderilerinin performansına veya oluşturulan gönderi sayısına bağlı olarak para kazanabilecek. Bonus özel şartları her içerik üretici için ayrı ayrı belirlenmekte. Bu anlamda şirket, ödül programının ayrıntılarının katılımcıya göre değişebileceğini ifade ediyor. Meta'nın paylaştıklarına göre; ödül programı şu anda test aşamasında. 

Söz konusu programın Threads etkileşimini artırmak için yeni bir yol sunduğunu söyleyebiliriz. Aslında bakarsanız Meta daha önce Facebook ve Instagram'da da Reels gönderileri için ödüller sunmuştu, ancak şirket Threads'teki gönderiler için ilk kez ödeme yapıyor. Threads ödül programının ilk olarak bu ayın başlarında gündeme geldiğini de belirtmekte fayda var. 

Threads'te dolaşan bir ekran görüntüsüne göre, içerik üreticilerinden birine en az 10 bin görüntüleme alan Threads gönderileri veya yanıtları için 5 bin dolara varan bonus teklif edildi. Geçmişte 10 bin dolara varan Reels bonus karşılaştırdığımızda Threads için belirlenen bu meblağ düşük kalsa da; Meta'nın yine de Thredas'i desteklemeye kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca video üretimi ile kıyaslandığında ağırlıklı olarak metne dayalı Threads gönderilerini tasarlamak daha az efor gerektirmekte. 

Mark Zuckerberg'in geçen hafta yaptığı açıklamaya göre; Threads aylık 150 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Zuckerberg platformun, geçen yıl gerçekleşen lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdüğüne dikkat çekti. Ayrıca Zuckerberg'in belirttiğine göre; uygulama, ilerleyen dönemde şirketin bir sonraki milyar kullanıcılı platformu olabilir ancak bu kilometre taşına ulaşmak muhtemelen birkaç yıl alacak. Şirketin, ödül programının ise beklenen büyümenin itici gücü olarak konumlanacağı aşikar.

Son olarak Rekabet Kurumu kararıyla Threads'in artık Türkiye'de kullanılamayacağını hatırlatalım. Bu bağlamda programın Türkiye'de yayına alınması pek de mümkün değil. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.