Yasa uyumluluk platformu GSS, 47 milyon dolar yatırım aldı

Yatırım turuna Commonwealth Bank of Australia (CBA) ve mevcut yatırımcılar MUFG Bank, Cynosure Group ile AlixPartner katılım gösterdi.
Yasa uyumluluk platformu GSS, 47 milyon dolar yatırım aldı

Yasa uyum platformu Global Screening Services (GSS), 47 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.Yatırım turuna Commonwealth Bank of Australia (CBA) ve mevcut yatırımcılar MUFG Bank, Cynosure Group ile AlixPartners katılım gösterdi.

Şirket geçen yıl gerçekleştirdiği yatırım turunda 37 milyon pound yatırım almıştı. Geçen yıl gerçekleşen yatırım turuna ise MUFG Bank, Cynosure Group ve AlixPartners katılmıştı. 

Bu arada GSS'nin kurucu ortağı ve CEO'su Tom Scampion'ın geçmişte AlixPartner'ın genel ortağı olduğunu belirtelim. Hatta öncesinde Deloitte'un EMEA kolunun mali suçlar başkanı olan Scampion, 2020 yılında AlixPartner'ın genel ortağı olmak için kurumdan ayrıldı. 

ABD'nin Rusya, Çin ve İran başta olmak üzere bir takım devletlere karşı benimsediği ticaret kısıtlamaları ve varlık engellemelerinin arttığı son dönemde Global Screening Services'a yapılan yatırım pek de şaşırtıcı değil. 

GSS'nin yaptırım tarama platformu, bankaların ve diğer finans kuruluşlarının düzenlemelere uymasına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu kurumlar işlem verilerini GSS'nin bulut tabanlı platformuna aktarıyor. Böylece platform dünyanın dört bir yanından standartlaştırılmış bir dizi yaptırım listesiyle eşleşme bulduğunda bir uyarı veriyor. GSS ayrıca söz konusu listeleri ek veri noktalarıyla zenginleştiriyor. Bu ek veri noktaları arasında doğum tarihleri, gemiler için Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) numaraları, Rusya ve Çin gibi yaptırım uygulanan ülkelerin yerel finansal transfer sistemlerinden gelen veriler yer alıyor. 

GSS ayrıca ABD yabancı varlıkların kontrolü ofisi (OFAC), Avrupa Birliği veya Birleşik Krallık tarafından yaptırım uygulanan kişi, şirket ya da hükümetlere kısmen ait olan şirketler de dahil olmak üzere tarama için geliştirilmiş listeler sunuyor. 

Banka ve Finansal kurumların, GSS gibi platformlardan yararlanması, onları yüksek cezalar ödemekten koruyor. GSS de aldığı yeni yatırımla birlikte şimdiye kadar geliştirme aşamasında olan platformunu müşterilerinin ilgisine sunmaya hazırlanıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.