Yapay zeka destekli yatırım platformu FundGuard, 100 milyon dolar yatırım aldı

Bulut tabanlı, yapay zeka destekli yatırım platformu geliştiricisi FundGuard, Key1 Capital'ın liderliği üstlendiği turda 100 milyon dolar yatırım aldı.
Yapay zeka destekli yatırım platformu FundGuard, 100 milyon dolar yatırım aldı

Bulut tabanlı, yapay zeka destekli yatırım platformu geliştiricisi FundGuard, Key1 Capital'ın liderliği üstlendiği turda 100 milyon dolar yatırım aldı. Tura Euclidean Capital, Hamilton Lane, Blumberg Capital ve Team8 katıldı.

Alınan yatırım, müşteri kazanımı, Ar-Ge çalışmalarını artırmak ve yeni ofisler açmak için kullanılacak. Yatırım ayrıca FundGuard tarafından ürün inovasyonuna devam eden yatırımlar; mevcut ve yeni müşterilerin sürekli olarak işe alınması için stratejik olarak kullanılacak.

2018'de Lior Yogev, Yaniv Zecharya ve Uri Katz tarafından kurulan FundGuard, varlık yöneticileri, varlık sahipleri ve fon yöneticileri için, yatırım muhasebesi operasyonlarını ve iş akışlarını modernize ediyor ve kolaylaştırıyor. Şirket, bulut tabanlı teknoloji ve yapay zeka yeteneklerinden yararlanarak yatırım operasyonlarını dönüştürüyor. 

Fundguard yazılımını, fonun faaliyetleriyle ilgili tüm bilgileri (menkul kıymet, tahvil, opsiyon ve vadeli işlemlerin alım veya satım işlemlerini) yöneten, faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izleyen ve performansı gerçek zamanlı olarak sunan ve talep üzerine finansal raporlar üreten bir fon yönetimi işletim sistemi olarak tanımlıyor.

Yogev, "FundGuard yatırım ve fon muhasebesinin geleceğini şekillendiriyor. Bu son önemli yatırım turu, sektörün süregelen desteğini, yatırımcılarımızın ürünlerimizin pazara getirdiği değere duydukları güveni ve liderliğimize ve stratejik yol haritamıza duydukları güveni yansıtıyor." diyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.