Pocket FM, 750 milyon dolar değerleme ile 103 milyon dolar yatırım aldı

Pocket FM'in D serisi yatırım turu, Lightspeed Ventures tarafından yönetildi.
Pocket FM, 750 milyon dolar değerleme ile 103 milyon dolar yatırım aldı

Ses içerik platformu Pocket FM, 103 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesi yeni yatırımla birlikte 750 milyon dolara ulaştı. Pocket FM'in D serisi yatırım turu, Lightspeed Ventures tarafından yönetildi. Hindistan merkezli şirketin yatırım turunda Stepstone Group, Tencent ve Times Internet yer aldı. Pocket FM, yeni yatırımı yeni pazarlara girmek ve Ar-Ge çalışması yapmak için kullanacağını açıkladı. 

Rohan Nayak, Prateek Dixit ve Nishanth Srinivas tarafından kurulan şirket, temelde bir ses platformu olarak ön plana çıkıyor. Pocket FM, çeşitli türlerde ve dillerde geniş bir ses içeriği kütüphanesine sahip. Kullanıcılar, ilgi alanlarına ve tercihlerine uygun birçok farklı içerik seçeneğine erişebiliyor. Pocket FM, sesin Netflix'i olarak biliniyor. 

Pocket FM, abonelik tabanlı bir yaklaşımdan ziyade öde ve kullan modelini benimsiyor. Şirketin bir de Pocket Novel adlı bir yazı platformu bulunuyor. Bu platform, yazarlara kendi hikayelerini paylaşma ve yayınlama imkanı sunuyor. Platformda 250 binden fazla yazar bulunuyor. Kullanıcılar da bu içeriği satın alarak veya para karşılığında kilitleyerek erişebiliyor. 

Pocket FM, çeşitli türlerde ve dillerde geniş bir ses içeriği kütüphanesine sahip. Kullanıcılar, ilgi alanlarına ve tercihlerine uygun birçok farklı içerik seçeneğine erişebiliyor.

Pocket FM, yazarlara ve içerik oluşturucularına bir platform sağlayarak kullanıcıların yeteneklerini sergilemelerine ve gelir elde etmelerine olanak tanıyor. Bu da yaratıcıların kendi hikayelerini paylaşmaları ve geniş bir dinleyici kitlesiyle etkileşime girmeleri için bir ortam sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.