Resmo, JumpCloud tarafından satın alındı

2022 yılının Mart ayında 1,3 milyon dolar tohum öncesi yatırım alan Resmo, kimlik doğrulama ve erişim yönetimi platformu olan JumpCloud tarafından satın alındı.
Resmo, JumpCloud tarafından satın alındı

Tüm bulut ve SaaS kaynaklarını anlık olarak takip edip, güvenlik ve uyumluluk açığı varsa tespit edip, güvenlik takımlarının modern ortamlarda görünürlük almasını sağlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Resmo'yu ilk olarak 2021 yılının Kasım ayında sizlere aktarmıştık.

2022 yılının Mart ayında ise 1,3 milyon dolar tohum öncesi yatırım alan Resmo, kimlik doğrulama ve erişim yönetimi platformu olan JumpCloud tarafından satın alındı. JumpCloud ve Resmo arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 

JumpCloud, söz konusu satın alma ile birlikte firmaların SaaS, IT güvenliği ve varlık yönetimi gibi ihtiyaçlarına hepsi bir arada bir çözüm sunmayı hedefliyor. JumpCloud, platformunu Resmo teknolojisiyle birleştirerek müşterilerine güvenlik, dijital varlıklar, cihazlar, yetkiler ve erişimler konusunda merkezi bir özgürlük sunacak.

Şirket içinde kimin hangi uygulamaları kullandığı ve üretilen dijital varlıklara olan erişim yetkilerinin yönetimi, firmanın güvenlik ihlalleri yaşamaması için hayati önem taşıdığını belirten JumpCloud Kurucu Ortağı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Greg Keller, Resmo'nun bu sorunları doğrudan ele almak için yenilikçi çözümlere öncülük ederek ürünlerini geliştirdiğini de sözlerine ekledi.

JumpCloud’a katılacakları için ekipteki herkesin oldukça heyecanlı olduğunu paylaşan Resmo Kurucu Ortağı ve CEO'su Serhat Can ise JumpCloud platformunun genişletilmesiyle birlikte, daha fazla müşteri ve iş ortağı için farklı araçlar arasında dağılmış çözüm sorununu ortadan kaldıracak ve SaaS uygulama güvenliğinin oluşturduğu yükü hafifletecek olmanın sevincini yaşadıklarını da aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.