Retter, Inveo Ventures ve Boğaziçi Ventures liderliğinde 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Retter'ın 1,5 milyon dolarlık yatırımı ülkemizdeki yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Inveo Ventures, Boğaziçi Ventures ve melek yatırımcılardan geldi.
Retter, Inveo Ventures ve Boğaziçi Ventures liderliğinde 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Sunucusuz ve yapay zeka destekli teknolojiler alanında uzmanlaşan yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Retter'ı ilk olarak 2021 yılında sizlere aktarmıştık. Temelinde IaaS (Infrastructure as a Service) çözümü olarak faaliyet gösteren Retter.io, yatırım aldığını duyurdu. 

Retter tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1,5 milyon dolar yatırım aldı. Retter'ın 1,5 milyon dolarlık yatırımı ise ülkemizdeki yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Inveo Ventures, Boğaziçi Ventures ve melek yatırımcılardan geldi.

2014 yılında Baran Baygan tarafından bir yazılım şirketi olarak kurulan Retter.io, 2020 yılında Emre Öget’in şirkete katılması ile birlikte büyüme süreçlerini hızlandırdı. Workup Girişimcilik Programı'nın 8. dönem mezunları arasında da yer alan Retter, kullanıcılarının zaman ve maliyet tasarrufu elde etmelerini hedefliyor.

2022 yılı itibarıyla ürünleşme sürecini başlatan Retter, başta Türkiye ve MENA bölgesi olmak üzere 20’den fazla perakende ağırlıklı markaya ürün ve servisleriyle hizmet sağlıyor. SaaS olarak da kurulum sağlanabilen Retter.io platformu, firmaların kendi bulut hesaplarına kurulup çalışabiliyor.

Retter'ın müşterileri arasında ise Starbucks Türkiye, Unilever, Emirates Leisure Retail, Doğuş Grubu, Koç Grubu, A101, Costa Coffee UAE ve Gratis gibi önemli markalar yer alıyor. Şirket, müşterilerine açık kaynak kodlu hazır cüzdanlar, hızlı teslimat sistemleri, promosyon ve sadakat sistemleri sunuyor.

Retter olarak, sektördeki yeniliklere öncülük etmeye devam etmek için bu ilk tur yatırımlarını stratejik bir şekilde kıllanacaklarını dile getiren Retter.io kurucusu Baran Baygan, yatırım, ürünlerini olgunlaştırma, üretken yapay zekayı (GenAI) ürünlerinin destekçisi konumundan daha merkezi bir konuma taşıma, multi-cloud desteği ve satış-pazarlama kaslarımızı genişleterek, MENA bölgesi başta olmak üzere uluslararası pazarlarda büyümelerine büyük bir ivme kazandıracağını da aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.