Elektrikli scooter paylaşım girişimi Voi, 25 milyon dolar yatırım aldı

Voi'nin 25 milyon dolarlık yatırım turuna, şirketin mevcut yatırımcıları arasında da yer alan VNV Global, Raine Group, Nineyards Equity, Balderton, Creandum ve Project A katıldı.
Elektrikli scooter paylaşım girişimi Voi, 25 milyon dolar yatırım aldı

İsveç merkezli elektrikli scooter paylaşım girişimi olan Voi'nin 45 milyon dolar yatırım aldığını 2021 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Voi tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 25 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı.

Voi'nin 25 milyon dolarlık yatırım turuna, şirketin mevcut yatırımcıları arasında da yer alan VNV Global, Raine Group, Nineyards Equity, Balderton, Creandum ve Project A katıldı. Voi'nin en son 2021 yılının Aralık ayında 115 milyon dolar yatırım aldığını da hatırlatalım. Alınan 25 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Voi girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 540 milyon dolara ulaştı.

Voi tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin hem elektrikli bisikletler hem de elektrikli scooterları ile mevcut ve yeni pazarlarda büyümesi için kullanılacak.

2018 yılında Adam Jafer, Douglas Stark, Filip Lindvall, Fredrik Hjelm ve Keith Richman tarafından kurulan Voi, Birleşik Krallık ve Avrupa'da toplamda 70'ten fazla şehirde aktif olarak hizmet veriyor. Voi tarafından aktarılan bilgilere göre, 2023 yılı içinde Voi kullanıcılarının toplamda 68 milyon yolculuk gerçekleştirdiklerini de ekleyelim.

Şirketin güncel durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Voi CEO'su Fredrik Hjelm, geçtiğimiz iki yıl içinde gelirlerinin yüzde 50 oranında arttığını aktardı. Brüt karlarının ise iki katına çıktığını da sözlerine ekleyen Hjelm, giderlerini ise yüzde 50 oranında düşürdüklerini paylaştı.

En başından beri Voi için gururlu bir ortak olduklarını belirten VNV Global CEO'su Per Brilioth, ekibin olağanüstü performansından etkilenmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.