Topi, 2,5 milyon dolar değerlemeyle Ahmet Bilgen'den yatırım aldı

Topi tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, tohum öncesi yatırım turunda Ahmet Bilgen'den yatırım aldı. Topi'nin ilk yatırımı, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşti.
Topi, 2,5 milyon dolar değerlemeyle Ahmet Bilgen'den yatırım aldı

Toptan satış odaklı dijital bir alışveriş girişimi olan Topi, ilk yatırımını aldığını duyurdu. Topi tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, tohum öncesi yatırım turunda Ahmet Bilgen'den yatırım aldı. Topi'nin ilk yatırımı, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşti.

Topi'nin aktardığı bilgilere göre alınan yatırım, şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda kullanılacak. 2022 yılında İsteGelsin'den tanıdığımız Sedat Yıldırım ve Köksal Yılmaz tarafından kurulan Topi, toptancılarla geleneksel perakende noktaları arasındaki sipariş ve ürün akışını optimize ediyor.

Perakende sektöründeki toptancı ile satıcı arasındaki verimsiz iş süreçlerini iyileştirmek için kurulan Topi, kullanıcılarının esnek ödeme seçenekleriyle ürünlere ulaşabilmesini sağlıyor. Topi platformu içinde toplamda 5 bini aşkın ürünün yer aldığını da ekleyelim.

Tüm siparişleri kendi lojistik ağıyla teslim eden Topi, geliştirdiği dağıtım optimizasyon yazılımı sayesinde 40 farklı toptancı ürününü perakende noktalarına teslim edebiliyor. Şu an için sadece Ankara, Bolu ve Bartın’da hizmet veren Topi, ürün gamını ve dağıtım alanını genişleterek 81 ile hizmet vermeyi de hedefliyor. 

Temelinde işletme sahiplerini tedarikçilerin ürünleriyle tek bir noktada buluşturan online toptan alışveriş platformu olan Topi, mobil uygulama üzerinden kullanılabilir. Dilerseniz Topi uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.