Finansal teknolojilere odaklanan Griffin Bank, 24 milyon dolar yatırım aldı

Griffin Bank'ın 24 milyon dolarlık yatırım turu, MassMutual Ventures, NordicNinja ve Breega'nın ortak liderliğinde gerçekleşti.
Finansal teknolojilere odaklanan Griffin Bank, 24 milyon dolar yatırım aldı

API odaklı bir bankacılık platformu olan Griffin Bank, yatırım aldığını duyurdu. Griffin Bank tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turu kapsamında 24 milyon dolar yatırım aldı. Griffin Bank'ın 24 milyon dolarlık yatırım turu, MassMutual Ventures, NordicNinja ve Breega'nın ortak liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, MassMutual Ventures, NordicNinja ve Breega haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Notion Capital ve EQT Ventures da katıldı. Hatırlatmak gerekirse Griffin Bank, en son 2022 yılının Temmuz ayında yine MassMutual Ventures liderliğinde 13,5 milyon dolar yatırım almıştı.

Alınan 24 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Griffin Bank'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 52 milyon dolara ulaştı. 2017 yılında Allen Rohner ve David Jarvis tarafından Londra'da kurulan Griffin Bank, temelinde bir BaaS yani Banking as a Service platformu olarak hizmet sunuyor.

Birleşik Krallık'ta hizmet verebilmek için gerekli izinleri alan Griffin Bank, güncel regülasyon ile tamamen uyumlu durumda. Online onboarding ve ödeme altyapısı sunan Griffin Bank, gelecekte kart da sunmayı hedefliyor. 

Tamamen operasyonel bir banka olmak üzere olduklarını belirten Griffin Bank kurucu ortağı David Jarvis, bu nedenle ekiplerini büyütmeleri gerektiğini de paylaştı. Griffin Bank'in geçtiğimiz yaz aylarında 65 kişilik bir ekibe sahip olduğunu da hatırlatalım. Şu an ise 100 kişilik bir ekip ile çalışmalarına devam eden şirket, işe alımlar büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.