Pasifik Teknoloji, Titra Teknoloji'nin yüzde 51’ini 478 milyon TL karşılığında satın aldı

Pasifik Teknoloji, insansız helikopter Alpin ile adını duyuran Titra Teknoloji A.Ş.’nin yüzde 51’ini 478 milyon 197 bin TL karşılığında satın aldı.
Pasifik Teknoloji, Titra Teknoloji'nin yüzde 51’ini 478 milyon TL karşılığında satın aldı

Pasifik Teknoloji, insansız helikopter Alpin ile adını duyuran Titra Teknoloji A.Ş.’nin yüzde 51’ini, hazırlatılan değerleme raporu kapsamında tespit edilen 478 milyon 197 bin TL karşılığında satın aldı. Pasifik Grubu bünyesinde bulunan ve 13 Şubat’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji), bu satın almayla ürün ve hizmet kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Pasifik Grubu CEO’su F. Nusret Dur, şirket satın alma ve birleşmeler ile Pasifik Teknoloji’nin hem ürün ağını geliştirmek hem de yeni pazarlara açılmak için yatırımlarına devam ettiğini söyledi.

Ankara merkezli Titra Teknoloji, insansız helikopteri Alpin ile adını duyuran bir şirket. Askeri ve sivil kullanıma uygun insansız hava araçları sistemleri, akıllı sağlık sistemleri, akıllı şehirler, yapay zeka, siber güvenlik teknolojileri, büyük veri analizi gibi alanlarda inovatif projeler üretiyor. Titra Grup şirketleri bilişim alanında entegratörlük ve saha bakım hizmetleri, envanter yönetimi gibi alanlarda da kurumsal müşterilere ve çeşitli kamu kurumlarına hizmet sunuyor.

Söz konusu satın almayla birlikte teknoloji sektöründeki güçlerini önemli ölçüde artıracaklarını anlatan F. Nusret Dur, satın almanın ardından Titra Teknoloji'nin kurucu ortağı olan M. Selman Dönmez’in de Pasifik Teknoloji'nin Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

M. Selman Dönmez ise satın almanın tamamlanmasının ardından Pasifik Teknoloji çatısı altında mevcut ürün ve hizmetleri daha da geliştireceklerini ve teknoloji alanında hem ulusal hem de uluslararası arenada güçlü bir oyuncu olacaklarını söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.