Kripto para platformu OKX, OKX TR ile Türkiye'deki kullanıcılara açıldı

OKX, Türkiye’deki yerel operasyonlarını yürüteceği OKX TR markasını duyurdu.
Kripto para platformu OKX, OKX TR ile Türkiye'deki kullanıcılara açıldı

Kripto para borsası OKX, bugün düzenlediği basın toplantısında Türkiye’deki yerel operasyonlarını yürüteceği OKX TR markasını duyurdu. OKX, ilk olarak 8 Mayıs 2023’te Türkiye'de faaliyet göstermeyi planladığını duyurmuştu. Ayrıca şirket, toplantıda kripto para borsasının sahip olduğu Web3 cüzdan platformunu tanıttı. Türkiye'deki kullanıcılar, OKX'in küresel platformu üzerinde OKX Web3 Cüzdan'a erişebilecek. 

OKX TR kullanıcılara neler sunuyor? 

OKX TR ile kullanıcılar, Fibabanka, VakıfBank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Şekerbank ve Türkiye Finans gibi bankaların aracılığıyla yerelleştirilmiş özelliklere erişim sağlayabilecek. Bu özellikler arasında doğrudan Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri de yer alıyor.

Buna ek olarak OKX TR ekibi, 7/24 Türkçe ve İngilizce müşteri hizmetleri desteği sunuyor. Kullanıcılar, USDT/TRY, BTC/TRY ve ETH/TRY dahil olmak üzere yaygın kripto para çiftlerinde işlem yapabiliyor. 

Ayrıca şirket, yazının başında da belirttiğimiz üzere gözetimsiz (non-custodial) bir Web3 cüzdanı olan OKX Web3 Cüzdanı kullanıma sunuyor. Böylece OKX TR kullanıcıları, kendi varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi olabiliyor. Kullanıcılar, NFT alım satımı ve merkeziyetsiz uygulama (dApp) kullanımı gibi işlemleri OKX Web3 Cüzdanı ile gerçekleştirebiliyor. OKX Web3 Cüzdan hem Çok Taraflı Hesaplama (MPC) hem de Hesap Soyutlama (AA) özellikleriyle dikkat çekiyor. 

Toplantıda OKX Küresel Başkanı Hong Fang, OKX’in Türkiye'ye verdiği öneme dikkat çekti. Fang, OKX'in ekosisteme hesap verebilirlik, şeffaflık, inovasyon ve erişim getirdiklerini ifade ederken, Türkiye'de de bu yaklaşımı benimseyeceklerini belirtti. OKX'in yerel ortaklara ve yerel topluluğa yakın olacağını belirten Hong Fang, bener bir yaklaşım ile Dubai ve Brezilya'da da faaliyet gösterdiklerini hatırlattı. Fang, yerel olarak yasalarla uyumlu hareket edeceklerini de vurguladı. 

Ayrıca toplantıda yer alan OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır, şirketin pazara dair hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Mehmet Çamır, OKX'in erişilebilirlik ve 7/24 destek özelliklerine dikkat çekerken, rakibi olmayan en eşsiz komisyon oranlarını sunacaklarını da sözlerine ekledi. 

Konuşmasında Türkiye'de fintech altyapısının gelişmiş durumda olduğunu belirten Mehmet Çamır, OKX TR olarak önemli bir para yatırma ve çekme deneyimi sunacaklarını dile getirdi. Mehmet Çamır'ın aktardıklarına göre şirket, regülasyonlar çerçevesinde dünyadaki tüm özelliklerini Türkiye'de sunmayı arzu ediyor.

Mehmet Çamır, şirketin Türkiye'de operasyonununu kurarken regüle kurumları örnek aldığını dile getirdi. Bu anlamda OKX TR'nin uluslararası bir bankanın atması gereken adımları attığını söyleyebiliriz. Paylaşılan bilgilere göre; şirket, yasal uyum ve hukuk ekiplerinin liderliğinde hareket ediyor. Mehmet Çamır, OKX TR'nin gelecek planlarını paylaşırken, "Türkiye'deki kullanıcıların en çok güvendiği ve en çok tercih ettiği platform haline geleceğiz." ifadesini kullandı. Ayrıca Mehmet Çamır, Türkiye'de hayata geçmesi planlanan regülasyonlar kapsamında lisansı ilk alan şirketlerden biri olmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.