Barış Özistek ile Boğaziçi Ventures'ın 2023 yılını ve gelecek planlarını konuştuk

Yapılan yeni yatırımlarla birlikte portföylerinin 49 şirkete ulaştığının altını çizen Boğaziçi Ventures Kurucu Ortağı ve CEO'su Barış Özistek, özellikle son 3 yıldır çok aktif olduklarını dile getirdi.

Yatırımcılar ile 2023 yılını değerlendirdiğimiz röportaj serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Serimizin yeni konuğu ise Boğaziçi Ventures Kurucu Ortağı ve CEO'su Barış Özistek oldu. Hatırlatmak gerekirse bünyesinde BV Global, BV Growth, Sinerji, Joygame Pre-IPO ve Liquidity Trading Pre-IPO gibi birçok yatırım fonunu bulunduran Boğaziçi Ventures'ın güncel verilerini geçtiğimiz Ocak ayında sizlerle paylaşmıştık

Barış Özistek ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajda ise hem Boğaziçi Ventures'ın 2023 yılında neler yaptığını hem de şirketin gelecek planlarını tüm detayları ile konuştuk. Temel mottolarının teknolojiye yatırım yapmak olduğunu belirten Özistek, 2023 yılı içinde 10 tane yeni yatırım gerçekleştirdiklerini aktardı.

Yapılan yeni yatırımlarla birlikte portföylerinin 49 şirkete ulaştığının da altını çizen Özistek, özellikle son 3 yıldır çok aktif olduklarını dile getirdi. Erken aşama yatırımlarında bu yıl yaklaşık 100 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını da paylaşan Özistek, BV Growth fonu ile ise son 3 yılda 250 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdiklerini aktardı.

Yeni fonlarından da bahseden Özistek, yeni fon ile 2024 ve 2025 yıllarında secondary yatırımlara odaklanacaklarını aktardı. Barış Özistek  ile gerçekleştirdiğimiz röportajda Boğaziçi Ventures'ın 2023 yılı ve gelecek planları ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.