Yenilenebilir enerji alanına odaklanan Antora Energy, 150 milyon dolar yatırım aldı

Antora Energy'nin 150 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, Decarbonization Partners liderliğinde gerçekleşti.
Yenilenebilir enerji alanına odaklanan Antora Energy, 150 milyon dolar yatırım aldı

Yenilenebilir enerji alanına odaklanan Antora Energy, 150 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu, Decarbonization Partners liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Emerson Collective, GS Futures, The Nature Conservancy, NextEra Energy Resources, Trust Ventures, Lowercarbon Capital, Breakthrough Energy Ventures, BHP Ventures, Overture VC ve Grok Ventures yer aldı. 

Antora Energy, 2017 yılında Andrew Ponec, David Bierman ve Justin Briggs tarafından faaliyete geçirildi. Girişim, endüstriyel işletmelerin ihtiyaç duyduğu sıfır emisyonlu ısı ve enerji çözümleri sunuyor.

Fabrikaların ürettiği ısı aküsü, güneş enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriği depoluyor. Bu depolanan enerjiyi istenen sıcaklık ve ölçekte endüstriyel tesislere sağlıyor. Antora Energy'nin ısı akü teknolojisi ise düşük maliyetli ve güvenli bir depolama ortamı olan katı karbon bloklarını ısıtarak enerjiyi depoluyor ve bu enerjiyi ihtiyaç duyulduğunda serbest bırakıyor.

Bu ısı aküleri, endüstriyel süreçlerde yaygın olarak kullanılan yüksek sıcaklık gerektiren uygulamalar için önemli bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ayrıca Antora'nın ısı aküsü, depolanan ısıyı doğrudan elektriğe dönüştürebilen termofotovoltaik (TPV) teknolojisini de kullanıyor.

Bu çözümler, endüstriyel tesislerin sıfır emisyonlu enerjiye geçiş yapmalarına ve çevresel ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda rekabetçi bir şekilde çalışmalarını sağlıyor. Antora Energy, endüstriyel sektörde sürdürülebilirlik, çevre koruma alanlarında inovasyon yaparak karbon salınımını azaltıyor ve temiz enerji dönüşümüne katkıda bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.