Londra'da faaliyet gösteren yerli girişim Clave, 1.6 milyon dolar tohum öncesi yatırım aldı

Matter Labs liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Safe, Lambda Class ve Mirana Ventures, melek yatırımcı olarak Scroll’dan Sandy Peng ve Doruk İşmen, Portal’dan Raj Parekh, Avail’den Anurag Arjun ve Turan Sert katılım gösterdi.
Londra'da faaliyet gösteren yerli girişim Clave, 1.6 milyon dolar tohum öncesi yatırım aldı

Londra'da faaliyet gösteren yerli girişim Clave, 1.6 milyon dolar tohum öncesi yatırım aldı. Yatırım turunun liderliğini blok zinciri sektörünün önde gelen isimlerinden olan zkSync blok zinciri ağının geliştiricisi Matter Labs üstlendi. Yatırım turuna Safe, Lambda Class ve Mirana Ventures gibi şirketler katılım gösterdi.

Bunun yanı sıra yatırım turuna melek yatırımcı olarak Scroll’dan Sandy Peng ve Doruk İşmen, Portal’dan Raj Parekh, Avail’den Anurag Arjun ve yerel ekosistemden tanıdığımız Turan Sert gibi isimler katıldı.

Clave’in kurucu ortaklarından Baki Er'in aktardıklarına göre, bu yatırım Clave'in Ar-Ge geliştirmelerine devam etmek adına önemli bir yapı taşı olarak konumlandı. Girişimin 2024 yılı içerisindeki planları dahilinde Clave’in yalnızca bir kripto cüzdanı değil, bir ödeme aracı haline gelmesi söz konusu olabilir. 

Girişimin faaliyet alanı 

Clave ekibi, yolculuğuna bir hackathon projesi olarak başladı. Ekip, finalist olmalarının akabinde blok zinciri sektöründen ilgi gördü. Clave ekibi, 2023 yılı içerisinde ürün geliştirmelerini hızlandırarak erken aşama yatırım turunu gerçekleştirdi. Clave, geleneksel finans ve merkeziyetsiz finans dünyaları arasında kullanıcı dostu bir köprü kurma hedefine sahip. 

Merkeziyetsiz akıllı cüzdan projesi olan Clave, merkeziyetsiz finansı herkes için erişilebilir, güvenli ve kolay kılma hedefiyle yola çıktı. Clave, hali hazırda kullanılan merkeziyetsiz cüzdanların bir çoğunun aksine donanım seviyesinde güvenliği, herkesin cihazlarında bulunan passkeys gibi özellikler ile sağlıyor. Bu sayede girişim kullanıcılarına, mümkün olan en güvenli kullanıcı deneyimini sunmaktadır.

Clave'in sunduğu özellikler arasında kullanıcılara özel linkler, kullanıcı isimleri ile kolayca para isteyebilme veya yollayabilme, ödemelerini tıpkı bir geleneksel finans uygulamasında yapabilecekleri gibi birden fazla kişiye bölebilme yer alıyor. 

Ayrıca kullanıcılar, kriptonun sürekliliği sayesinde dünyanın her yerine saniyeler içerisinde para gönderebiliyor. Bununla beraber kullanıcılar, diledikleri merkeziyetsiz finans uygulamaları ile zkSync ağını kullanarak etkileşime girebiliyor.

Baki Er yatırımla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

Bu yatırım bize, önümüzdeki dönemde Clave’i küresel arenada daha büyük bir aktör haline getirmek ve aynı zamanda ürünün Ar-Ge geliştirmelerine devam etmek adına önemli bir yapı taşı oldu. 2024 yılı içerisindeki planlarımıza Clave’i yalnızca bir kripto cüzdanı değil, bir ödeme aracı haline getirebileceğimiz fikirler ekliyoruz ve yerli ekosistemden çıkarak küresel arenada söz sahibi olabilen projelerden biri olma yolunda hızla adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.