Görsel analiz alanında yapay zeka çözümleri sunan CognitiweAI OÜ, 1.05 milyon dolar yatırım aldı

CognitiweAI OÜ, TechOne VC, Eleven Ventures, Flat6Labs, DOMiNO Ventures ve Caucasus Ventures gibi girişim sermayesi firmaları ile birlikte melek yatırımcıların katıldığı turda 1.05 milyon dolar yatırım aldı.
Görsel analiz alanında yapay zeka çözümleri sunan CognitiweAI OÜ, 1.05 milyon dolar yatırım aldı

CognitiweAI OÜ, yeni yatırım turunda 1.05 milyon dolar yatırım aldı. Tura TechOne VC, Eleven Ventures, Flat6Labs, DOMiNO Ventures ve Caucasus Ventures gibi girişim sermayesi firmaları ile birlikte melek yatırımcılar da katıldı.

Görsel veri işleme ve analiz alanında yapay zeka çözümleri sunan Cognitiwe, 2021 yılında da TechOne liderliğinde StartersHub, Startup Wise Guys ve EGIAD Melekleri’nin dahil olduğu yatırım turunda desteklenmişti

Şirketin amiral gemisi Wefresh ürünü, ileri yapay zeka ve görüntü işleme teknolojisi ile perakendecilere iş operasyonlarını optimize etmeleri için gerçek zamanlı iç görüler ve veriye dayalı tahminler sağlıyor. Bu teknoloji, kalite kontrolü, akıllı stok takibi ve ürünlerin tazeliğini sağlama gibi alanlarda şirketlere önemli bilgiler sunuyor.

Microsoft ile çözüm ortağı olarak da çalışan CognitiweAI’ın görüntü işleme teknolojisiyle IoT sistemlerden gelen verileri yapay zeka ile birleştirme yaklaşımı geleneksel görüntü işleme uygulamalarından farklı olarak proaktif kontrol ile etkin stok planlaması imkanı sunuyor.

CognitiweAI OÜ'nün kurucu ortağı ve CEO'su Attila Algan, "Vizyonumuzu paylaşan bu saygın yatırımcıların desteği bizi heyecanlandırıyor. Bu fon, Cognitiwe'i küresel pazarda yapay zeka destekli görüntü işleme teknolojileri konusunda bir lider olarak konumlandırmamıza olanak tanıyacak. Ürünümüzü mükemmelleştirirken, küresel bir aktör olabilmek için gerekli altyapı çalışmalarına odaklandık. Dünyanın birçok farklı bölgesinde yerel ortaklar ve küresel satış ağları ile sözleşmeler imzaladık. Bu sayede Güney Amerika'dan Avustralya'ya, Orta Doğu'dan Avrupa'ya kadar çeşitli bölgelerde önemli bir görünürlük kazandık. Yeni yatırım turumuzun sona ermesiyle hem ekibimizi güçlendirmeye hem de müşterilere ulaşmak için daha yoğun faaliyetlere odaklanmaya yöneleceğiz" dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.