Online rezervasyon platformu Planity, 45 milyon euro yatırım aldı

Fransa merkezli Planity'nin 45 milyon euroluk C serisi yatırım turunda Crédit Mutuel Innovation, Revaia ve Bpifrance’in Digital Venture'ı yer aldı.
Online rezervasyon platformu Planity, 45 milyon euro yatırım aldı

Online rezervasyon platformu Planity, 45 milyon euro yatırım aldı. Şirketin C serisi yatırım turuna InfraVia Capital Partners liderlik etti. Fransa merkezli Planity'nin yatırım turunda Crédit Mutuel Innovation, Revaia ve Bpifrance’in Digital Venture'ı yer aldı.

2017 yılında kurulan şirketin toplam yatırım miktarı, C serisi ile birlikte 105 milyon dolara çıktı. Planity, yeni yatırımı Avrupa'da yeni pazarlara açılmak, ürün geliştirmek ve işe alımları desteklemek için kullanılacağını açıkladı.

Antoine Puymirat, Jérémy Queroy ve Paul Vonderscher tarafından faaliyete geçen Planity, güzellik merkezlerine odaklanan online rezervasyon platformu olarak tanımlanıyor. Platform, otomatik randevu yönetimi, iş saatleri optimizasyonu, işlem kolaylığı ve envanter yönetimi gibi hizmetler sunuyor. Bu şekilde, güzellik sektöründeki işletmeler, müşterilerinin randevularını yönetmek ve işlerini daha verimli bir şekilde yürütmek için Planity'yi kullanıyor.

Şirketin geliştirdiği platform, Fransa'daki güzellik salonlarının yüzde 25'inde kullanılıyor. Planity, özetle güzellik sektöründeki geleneksel rezervasyon süreçlerine bir dönüşüm getirerek online rezervasyon ve dijital yönetim çözümleri sunuyor.

Her ay yaklaşık 8 milyon kişi, Planity'yi ziyaret ediyor. Platform, ayda yaklaşık 10 milyon rezervasyon işleniyor. Bunların 4 milyonu doğrudan son müşteriler tarafından Planity üzerinden yapılıyor. Planity, bekleme listelerini yönetiyor ve her çalışan için kişiselleştirilmiş bir program oluşturuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.