TikTok, Apple Vision Pro uygulamasını yayınladı

TikTok, Vision Pro uygulamasının lansmanını geçtiğimiz ay yapmıştı, şimdi ise uygulama yayına alındı.
TikTok, Apple Vision Pro uygulamasını yayınladı

Hangimiz elimizde telefon, önümüzde bilgisayar olmadan sadece boşluğa bakarak keyfimizi yerine getirecek komik kedi videosu veya yemek tarifi videosu izlemeyi hayal etmemişizdir ki? Apple Vision Pro sahipleri, cihaza özel geliştirilen TikTok uygulaması ile artık bunu yapabilecekler.

TikTok, Vision Pro uygulamasının lansmanını geçtiğimiz ay yapmıştı, şimdi ise uygulama yayına alındı.

Vision Pro için geliştirilen TikTok uygulamasının arayüzü, TikTok'un geleneksel iOS veya Android uygulamalarındaki gibi videolar için dikey olarak yönlendirilmiş bir oynatıcının yanı sıra beğenme, yorum yapma, favorilere ekleme ve paylaşma gibi özelliklere sahip. Ancak Vision Pro ile görüş alanının oldukça geniş olması sebebiyle şirket, yorumları ve beğenileri altta göstermek yerine yanda ayrı bir alanda göstermeye başladı. 

Instagram, Facebook, YouTube, Netflix, Spotify ve WhatsApp dahil olmak üzere Vision Pro'da hala tamamen kullanılamayan birçok sosyal medya, video ve müzik streaming uygulaması var. Ancak bir uçta Disney, Disney Plus aracılığıyla Vision Pro'da 3D film izleme olanağı sunarak önemli bir ortak olmuş ve Apple ayrıca Amazon Prime Video, Paramount Plus, Mubi ve Discovery Plus gibi servislerin desteğini duyurmuştu.

Netflix ve YouTube ise iPad uygulamalarının cihazda uyumluluk modunda çalışmasına bile izin vermemeyi tercih etti ve bunun yerine kullanıcıları hizmetlerini Safari tarayıcısı üzerinden izlemeye yönlendirdi. Fakat, Shorts ile TikTok'la rekabet içinde olan YouTube, TikTok uygulamasının duyurulması ile Vision Pro uygulamasının yol haritasında olduğunu açıkladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.