Evernote'un çatı şirketi Bending Spoons, 155 milyon dolar yatırım aldı

Bending Spoons'un 155 milyon dolarlık yatırım turuna Durable Capital Partners liderlik etti. Şirketin değerlemesi 2,55 milyar dolara yükseldi.
Evernote'un çatı şirketi Bending Spoons, 155 milyon dolar yatırım aldı

Mobil teknoloji ve yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren Bending Spoons, 155 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 155 milyon dolarlık yatırım turuna Durable Capital Partners liderlik etti. İtalya merkezli Bending Spoons'un yatırım turunda Baillie Gifford, Cox Enterprises, NB Renaissance, NUO Capital ve StarTIP yer aldı. Şirketin değerlemesi ise 2,55 milyar dolara yükseldi. Bending Spoons, yeni yatırımı şirketin bünyesine yeni markalar satın almak için kullanacağını açıkladı. 

Söz konusu yatırım öz sermaye finansmanı şeklinde gerçekleşti. Bilmeyenler için öz sermaye finansmanı, bir şirketin faaliyetlerini finanse etmek için kendi kaynaklarını kullanması anlamına geliyor. Yani söz konusu yatırım, hisse senedi ihracı veya şirketin karlarından elde edilen fonlar gibi dış borç veya finansal araçlar kullanılmadan gerçekleşiyor. 

Şirket, 2013 yılında Luca Ferrari, Francesco Patarnell, Matteo Danieli, Luca Querella ve Tomasz Greber tarafından kuruldu. Bending Spoons, farklı kategorilerdeki bir dizi popüler uygulama ve hizmetin sahibi veya işletmecisi olarak faaliyet gösteriyor. 

Bending Spoons, bu yıl her zamankinden daha agresif bir satın alma stratejisi izledi. Şirket, ocak ayında şirket, Meetup'ı satın aldı. Bu satın almanın yanı sıra şirketin CEO'su Luca Ferrari, şirketin gelecek yıllarda Meetup'a 50 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. 

Ayrıca dijital medya ve internet hizmetleri alanında faaliyet gösteren IAC, uygulama paketi Mosaic’i Bending Spoons'a sattı. Mosaic’in içinde Clime, Robokiller ve iTranslate gibi popüler mobil uygulamalar bulunuyor.

Şirket, bir önceki yıl not alma, belgeleme ve bilgi yönetimi Evernote'u satın almıştı. Bending Spoons ayrıca video düzenleyici Splice ve yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme uygulaması Remini gibi markalara da sahip. Şirketin bu yılki satış hedefinin 500 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.