Kısa süreli daire kiralama girişimi Bob W, 40 milyon euro yatırım aldı

Avrupa'da dairelerin kısa süre kiralanması konusunda faaliyet gösteren Bob W, Evli Growth Partners liderliğinde gerçekleşen Seri B turda 40 milyon euro yatırım aldı.
Kısa süreli daire kiralama girişimi Bob W, 40 milyon euro yatırım aldı

Avrupa'da dairelerin kısa süre kiralanması konusunda faaliyet gösteren ve odağına teknolojiyi alan girişim Bob W, Evli Growth Partners liderliğinde gerçekleşen Seri B turda 40 milyon euro yatırım aldı. Tura Wise'ın kurucusu Taavet Hinrikus ve Sten Tamkivi'nin yatırım şirketi Taavet+Sten, Flashpoint ve Supercell'in kurucu ortağı Mikko Kodisoja'nın yanı sıra mevcut yatırımcılar da dahil oldu.

Bob W, otellere ve kısa süreli kiralamalara daha akıllı ve sürdürülebilir bir alternatif sunuyor. Şirket Avrupa'da, Amsterdam, Atina, Londra, Berlin, Madrid, Helsinki'nin de dahil olduğu 17 şehirde tasarım ve sürdürülebilirlik odaklı apart oteller işletiyor. 

2019 yılında faaliyete geçen Bob W, ana akım otellere ve geleneksel kısa süreli kiralamalara daha akıllı bir alternatif sunan, teknoloji destekli bir konaklama girişimi olarak faaliyet gösteriyor. Platform, sürdürülebilir bir şekilde işletilen, tasarım odaklı apart otellere sahip. Bob W'nun ayırt edici özelliklerinden biri de yerel tasarım ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı. Şirket yerel markalar, sanatçılar ve üreticilerle ortaklık kurarak her bir tesise yakın bölgelerden dekor tedarik ediyor. Bu uygulama, konuk deneyimini yerel toplumla uyumlu hale getiriyor. 

Kurucu Ortak ve CEO Niko Karstikko, "Teknolojinin mümkün kıldığı, yerel olarak kök salmış, kusursuz seyahat deneyimlerine yönelik artan bir talep var. Ancak kısa dönemli kiralama sektöründe yerel özgünlük, otel kalitesinde hizmet ve deneyimi üst düzeye çıkaracak teknoloji sunabilecek standartlar ve profesyonel işletmeciler konusunda bir eksiklik var. Bob W olarak bu kategoriye liderlik ediyoruz." diyor. Karstikko, yatırımcıların desteğiyle, şirketin büyümesinde yeni bir aşamaya girmek ve Bob W seyahat deneyimini Avrupa çapında genişletmek için istekli olduklarının altını çiziyor. 

Karstikko, gelirlerini 2022'de sekiz kat, 2023'te ise üç kat artırdıklarını belirtiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.