Fintech girişimi Finom, 50 milyon euro yatırım aldı

Finom'un B serisi yatırım turu, Northzone ve General Catalyst tarafından yönetildi.
Fintech girişimi Finom, 50 milyon euro yatırım aldı

Fintech girişimi Finom, 50 milyon euro yatırım aldı. B serisi yatırım turu, Northzone ve General Catalyst tarafından yönetildi. Hollanda merkezli şirketin yatırım turunda Target Global, Cogito Capital, Entrée Capital, FJLabs ve S16vc yer aldı. Finom, yeni yatırımı, ürün geliştirme, Ar-Ge çalışmaları ve yurt dışında faaliyet gösterdiği alanı genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

2019 yılında Andrey Petrov, Yakov Novikov, Oleg Laguta ve Kos Stiskin tarafından kurulan Finom, KOBİ ve serbest çalışanlar için "challenger bank" olarak faaliyet gösteriyor. "Challenger bank" terimi, geleneksel bankaların yanı sıra diğer finansal hizmet sağlayıcılarına karşı rekabet eden veya onlarla rekabet eden bir bankayı tanımlamak için kullanılıyor. Bu tür bankalar genellikle dijital bankalar, finansal teknoloji şirketleri veya challenger bankalar olarak biliniyor.

Finom, temelde işletmelere online banka hesabı açma, sınır ötesi işlem yapma, fiziksel veya sanal banka kartları temin etme, harcama yönetimi araçları sunma ve muhasebe yazılımlarıyla entegrasyon sağlama gibi finansal hizmetler veriyor.

Ayrıca işletmelerin yönetimlerine yardımcı olmak için faturalandırma ve iş kaydı gibi hizmetler de sunuyor. Finom'un en önemli özelliği ise müşterilerin farklı hizmetler için ayrı ayrı zaman ve para harcamalarını önleyerek, tüm bu hizmetleri tek bir platformda entegre etmesi.

Kısacası, Finom, KOBİ'lerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için bankacılık ve işletme hizmetlerini bir araya getiren bir platform olarak ön plana çıkıyor. Şirket Almanya, Fransa, İtalya ve Hollanda genelinde 85 bin kişiye hizmet veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.