NinjaOne, 231.5 milyon dolar yatırım alarak unicorn seviyesine yükseldi

Iconiq Growth liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda, Snowflake CEO'su Frank Slootman ve Datadog CEO'su Amit Agarwal yer aldı.
NinjaOne, 231.5 milyon dolar yatırım alarak unicorn seviyesine yükseldi

Endpoint yönetimi konusuna odaklanan NinjaOne, 231,5 milyon dolar yatırım aldı. C serisi yatırım turu, Iconiq Growth liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunda Snowflake CEO'su Frank Slootman ve Datadog CEO'su Amit Agarwal yer aldı. Yatırım sonrasında ABD merkezli NinjaOne'ın değerlemesi 1,9 milyar dolara ulaştı.

Salvatore Sferlazza tarafından kurulan şirket, kuruluşların dijital varlıklarını etkin bir şekilde yönetmelerine, korumalarına ve izlemelerine yardımcı oluyor. Bu da kuruluşların verimliliğini artırırken aynı zamanda güvenliklerini sağlıyor.

NinjaOne, kullanıcıların bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar ve diğer ağa bağlı cihazların "endpoint" yani uç noktalarını yönetmelerine yardımcı oluyor. Bir ağa bağlı cihazların son noktalarını temsil eden bu uç noktalar, genellikle bir ağa bağlanıyor ve aynı zamanda veri alışverişi yapıyor. 

Şirket, kötü amaçlı yazılımları tespit etme, sızma tespiti ve önleme, güvenlik açıklarını giderme, veri şifreleme ve kimlik doğrulama gibi önlemler alarak kuruluşların uç nokta güvenliğini sağlıyor. Bu tür önlemler, uç noktaların siber saldırılara karşı korunmasını ve hassas verilerini güvende tutuyor. NinjaOne, 80'den fazla ülkede 17 binden fazla şirket ile çalışıyor.

NinjaOne'ın yaptığı iş, dijital güvenlik açısından kritik bir rol oynuyor. Bu yüzden şirketin sağladığı hizmetler, dijital dünyada işletmeler için hayati öneme sahip diyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.