Otonom teslimat robotları üreten Starship Technologies, 90 milyon dolar yatırım aldı

Ahti Heinla ve Janus Friis tarafından 2014 yılında Estonya'da hayata geçirilen Starship Technologies, Plural ve Iconical'ın liderliği üstlendiği turda 90 milyon dolar yatırım aldı.
Otonom teslimat robotları üreten Starship Technologies, 90 milyon dolar yatırım aldı

Otonom teslimat robotları geliştiricisi Starship Technologies, Plural ve Iconical'ın liderliği üstlendiği turda 90 milyon dolar yatırım aldı. Bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 230 milyon doları aşan girişim, aldığı son yatırımı ise global anlamda genişlemek ve ev teslimatı konusunda yeni adımlar atmak için kullanacağını açıkladı. 

Ahti Heinla ve Janus Friis tarafından 2014 yılında Estonya'da hayata geçirilen ve merkezi San Francisco'da bulunan Starship Technologies, geliştirdiği otonom robotlar sayesinde teslimatlar gerçekleştirilmesine imkan sağlıyor. Bugüne kadar altı milyondan fazla teslimat gerçekleştiren Starship Technologies, lojistik işletmelerinin karşılaştığı zorluklara etkili ve sürdürülebilir bir çözüm sunarak bu alanda öne çıktıklarını belirtiyor. 

Starship Technologies'in robotları, ABD, İngiltere, Almanya, Danimarka, Estonya ve Finlandiya dahil olmak üzere dünya çapında 80 noktada faaliyet gösteriyor. Girişim, yiyeceklerden kurumsal belgelere kadar geniş bir ürün yelpazesi konusunda teslimat imkanı sağlayarak geleneksel teslimata olan bağımlılığı azaltıyor ve karbon emisyonlarını düşürüyor.

Geleneksel teslimatlar maliyeti ve çevresel etkileri nedeniyle tepki çekse de Starship Technologies'in uygun maliyetli ve sürdürülebilir bir teslimat çözümü, lojistik şirketlerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Starship Technologies'in otonom robotlarının her biri, tam şarjla 18 saat çalışabiliyor. Bu robotlar ortalama bir dağıtım sırasında, tek bir fincan çay için su ısıtıcısını kaynatmaya eş değer enerji tüketiyor. Şirketin robotlarının, lansmanlarından bu yana yaklaşık 1,8 milyon kilogram karbondioksitin azaltılmasına katkıda bulunduğu belirtiliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.