Şirket etkinlikleri için Airbnb deneyimi sunan girişim: Naboo

Naboo, Airbnb benzeri çalışma prensibi ile şirketlerin kamp ve seminer gibi kurumsal etkinlikleri için özel mülklere rezervasyon yaptırmasını sağlıyor.
Şirket etkinlikleri için Airbnb deneyimi sunan girişim: Naboo

Antoine Servant, Maxime Eduardo ve Lucien Bredin tarafından kurulan Fransa merkezli Naboo, Airbnb benzeri çalışma prensibi ile şirketlerin kamp ve seminer gibi kurumsal etkinlikleri için özel mülklere rezervasyon yaptırmasını sağlıyor. Ayrıca Naboo'nun şirketlerin seminer planlamaları için online deneyimler oluşturduğunu belirtelim. 

Buna ek olarak şirket, ülke çapında catering şirketleriyle de çalışıyor. Bununla beraber Naboo, tesis dışı toplantılar için popüler olabilecek aktivitelerle sunulan deneyimi yeni bir seviyeye taşırken, büyük gruplar için ulaşım desteği sağlıyor. 

Girişimin operasyon detayları 

Naboo, organizasyon şirketlerinin aksine, belli bir konsepti müşterilerine dayatmak yerine müşterilerinin nerede ne yapmak istediğini dikkate alıyor. Bu kapsamda Naboo, daha küçük segmentte daha küçük etkinlikler düzenleyebiliyor. Naboo kurucu ortağı ve CEO'su Maxime Eduardo'nun aktardıklarına göre, günümüzdeki asıl sorun, şirketlerin seminerleri, şirket düzeyinden çok ekip düzeyinde düzenlemek istemesi. Şirketler, hibrit ekipler için elzem hale gelen ekip uyumunu geliştirmek istiyor.

Naboo'nun daha küçük organizasyonlarda da şirketlere destek olması, şirket çalışanlarının toplantılar ve kamplar için Airbnb ya da Booking.com'da mesai harcamasının önüne geçiyor. Üstelik Naboo'nun sitesinde fiyatlarını açıkça belirtmesi, organizasyon şirketleriyle kıyaslandığında müşterilerinin gözünde bir adım öne geçmesini sağlıyor.

Girişimin öne çıkan verileri 

Girişim şimdiye kadar 8 milyon dolar yatırım aldı. Kasım ayında gerçekleşen yatırım turuna ISAI, Kima Ventures ve Better Angle katılım gösterdi. Mevcut yatırımcılar Cap Horn ve Maif Avenir'in de söz konusu tura katılım gösterdiğini de ekleyelim. 

2 bin 500 mekan ve 500 iş ortağı ile birlikte çalışan Naboo'nun aylık işlem hacmi ise 1.5 milyon dolara ulaştı. Bu noktada Naboo'nun rezervasyonlar kapsamında ev sahiplerinden yüzde 10 ila 12 arasında, müşterilerden ise yüzde 6 komisyon alıyor. Girişimin müşterileri arasında Carrefour, Saint Gobain, Chanel, Decathlon, Orange ve Renault yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.