Gıda israfına odaklanan ProducePay, 38 milyon dolar yatırım aldı

ProducePay'in 38 milyon dolarlık D serisi yatırım turu, Syngenta Group Ventures liderliğinde gerçekleşti.
Gıda israfına odaklanan ProducePay, 38 milyon dolar yatırım aldı

Taze ürün tedarik zinciri alanında faaliyet gösteren ProducePay, 38 milyon dolar yatırım aldı. D serisi yatırım turu, Syngenta Group Ventures liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Commonfund, Highgate Private Equity, G2 Venture Partners, Anterra Capital, Astanor Ventures, Endeavor8, Avenue Venture Opportunities, Avenue Sustainable Solutions ve Red Bear Angels yer aldı.

Şirketin toplam yatırım miktarı 136 milyon dolara ulaştı. ProducePay, yeni gelen yatırımı Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya'ya genişlemek ve ekibi büyütmek için kullanacağını açıkladı.

2014 yılında Pablo Borquez Schwarzbeck tarafından kurulan şirket, taze ürün tedarik zincirindeki gıda israfını azaltmayı hedefleyen bir girişim olarak ön plana çıkıyor. Şirket, özellikle taze ürün yetiştiricileri ve alıcıları için şeffaflık sağlamayı amaçlıyor.

20 ülkede faaliyet gösteren ProducePay'in geliri, 2022 yılına oranla yüzde 76 arttı. Platformdaki ticaret hacmi ise neredeyse 3 katına çıktı. 

ProducePay'in çözümleri arasında işletme sermayesi çözümleri, hasat sonrasında nakit sağlama, tedarik zinciri görünürlüğü, tarım uzmanları tarafından destek ve platform üzerinden işlem yönetimi bulunuyor. Finansal ürünleriyle ticaret programları oluşturan platform, kalite kontrolünü sağlamak için tarım uzmanlarıyla birlikte de çalışıyor. ProducePay, platformda gerçekleşen her işlemden belirli oranda komisyon alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.