Shopify, ürünler için yapay zeka tabanlı görsel düzenleyicisini yayına alıyor

Shopify Magic üretimsel yapay zeka araçları paketi, platforma yapay zeka tarafından desteklenen diyalogsal arama getiren bir görsel düzenleyici ekliyor.
Shopify, ürünler için yapay zeka tabanlı görsel düzenleyicisini yayına alıyor

Son dönemde yapay zeka, hayatımızın hemen hemen her alanında karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda hem büyük teknoloji şirketleri hem de küçük ölçekteki girişimler çeşitli yapay zeka destekli ürünlerini piyasaya sürüyor. Son olarak Shopify'ın e-ticaret platformu, ürün açıklamaları ve yapay zeka sohbet robotları için mevcut metin oluşturucusuna daha fazla yapay zeka özelliği ekledi. 

Geçen nisan ayında piyasaya sürülen Shopify Magic üretimsel yapay zeka araçları paketi, platforma yapay zeka tarafından desteklenen diyalogsal arama getiren bir görsel düzenleyici ekliyor. Yani bununla satıcılar, Photoshop kullanmaya gerek olmadan görüntü düzenleyiciden fotoğraf arka planlarını akıllarındaki temaya uyacak şekilde değiştirmesini isteyebiliyor.

Shopify'ın yapay zeka düzenleyicisi, önümüzdeki aylarda kullanıma sunulduğunda satıcının kitaplığındaki mevcut ürün görselleriyle eşleşen arka planlar ve stiller de önerebilecek.

Shopify'ın ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Glen Coates, platformdaki birçok satıcının büyük stüdyolara veya profesyonel fotoğrafçılara erişimi olmadığını, ancak yine de ürünlerini görsel olarak daha başarılı hale getirebileceklerini söylüyor. Söz konusu aracı kullanmanın ek bir maliyeti olmadığı için satıcıların bu talebi de karşılanmış oluyor. Coates, Shopify'ın yapay zeka araçları paketini yapay zeka temel modellerinin bir karışımıyla oluşturduklarını ve bu şekilde üretilen görsellerin yerleşik filigranlama ve denetleme araçlarına sahip olduğunu söylüyor

Shopify'ın geçtiğimiz bahar eklediği diğer üretici yapay zeka araçları arasında ise otomatik ürün açıklamaları, chatbot entegrasyonu ve satıcılar ile alıcılar arasındaki sohbetler için önerilen yanıtlar yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.