Pubinno, ABD operasyonunu büyütmek için twozero Ventures’tan yatırım aldı

Pubinno'nun paylaştığı bilgilere göre söz konusu köprü yatırım, şirketin New York’ta başlayan ABD operasyonun büyümesi için kullanılacak. 
Pubinno, ABD operasyonunu büyütmek için twozero Ventures’tan yatırım aldı

2015 yılında Webrazzi Arena sahnesine çıkan girişimler arasında yer alan Pubinno'nun twozero Ventures’tan yatırım aldığını 2021 yılında sizlere aktarmıştık. Pubinno tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, twozero Ventures’tan yeni bir yatırım daha aldı.

Pubinno ve twozero Ventures arasında gerçekleşen yatırım anlaşmasının finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Pubinno'nun paylaştığı bilgilere göre söz konusu köprü yatırım, şirketin New York’ta başlayan ABD operasyonun büyümesi için kullanılacak. 

2015 yılında Can Algül ve Necdet Alpmen tarafından kurulan Pubinno, yapay zeka ve robotik teknolojilerine sahip patentli ürünler geliştiriyor. Pubinno, sunduğu teknoloji ile birlikte fıçı bira ekosistemindeki tüm paydaşların fıçı bira operasyonlarını daha verimli bir şekilde yönetmelerini ve mükemmel kalitede hizmet sunmalarını sağlıyor.

2023 yılını yüzde 119 büyüme ile kapatan Pubinno'nun ürün yelpazesini kokteyl, şarap ve kombucha ile genişlettiğini de ayrıca paylaşalım. Avrupa'nın ardından ABD'de hizmet vermeye başlayan Pubinno, şu an için Manhattan’ın 20 ikonik barında aktif olarak kullanılıyor.

Pubinno tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, ABD'deki her bir müşterisine haftalık ortalama 1000 dolar karlılık artışı ve kurulum tarihine göre yüzde 37’ye varan kalite artışı da sağladı.

2023’ün son çeyreğinde Manhattan barlarından başlayarak New York’a hızlı bir giriş yaptıklarını ve 2024’te ana odaklarının New York’un yanında, ülkenin ünlü stadyum, arena ve oyun parkları olacağını belirten Pubinno kurucu ortağı ve CEO’su Can Algül, dünyanın en ünlü arenasının önümüzdeki çeyrekte Pubinno’nun yapay zeka teknolojisi ile dijitalize olacağını da paylaştı. 

Algül, bu bağlamda operasyon güçlerini arttırmak ve ABD'deki ekiplerini genişletmek adına twozero Ventures’ın Pubinno’ya olan güveninin oldukça değerli ve kıymetli olduğunu da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.