Finansal teknolojilere odaklanan Pomelo, 40 milyon dolar yatırım aldı

Pomelo'nun B serisi yatırım turu, Kaszek liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Kaszek haricinde ise Monashees, Index Ventures, S32, TQ Ventures ve Endeavor Catalyst de katıldı.
Finansal teknolojilere odaklanan Pomelo, 40 milyon dolar yatırım aldı

Finansal teknolojilere odaklanan Latin Amerika merkezli bir platform olan Pomelo, yatırım aldığını duyurdu. Pomelo tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. Pomelo'nun B serisi yatırım turu, Kaszek liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Kaszek haricinde ise Monashees, Index Ventures, S32, TQ Ventures ve Endeavor Catalyst de katıldı. Gerçekleşen yatırım ile birlikte Monashees yönetici partneri Caio Bolognesi ve Kaszek kurucu ortağı ve yönetici partneri Nicolas Szekasy, Pomelo'nun yönetim kuruluna katıldı.

Alınan 40 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Pomelo girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 100 milyon doların üzerine çıktı. Pomelo'nun yatırımcıları arasında Sequoia Capital ve Tiger Global Management gibi önemli isimler de yer alıyor. Pomelo'nun aktardığı bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin operasyonlarını büyütmek için kullanılacak. 

2021 yılında Carlos Virella, Gaston Irigoyen, Hernan Corral ve Juan Fantoni tarafından Arjantin'de kurulan Pomelo, fintechler ve finansal kuruluşlar için ödeme teknolojisi sunuyor. Pomelo'nun ödeme teknolojisi, müşterilerinin kendi sanal hesaplarını, kredi kartlarını ve banka kart programlarını başlatmalarını sağlıyor.

Pomelo'nun hizmet verdiği ülkeler arasında ise Arjantin, Meksika, Brezilya, Şili, Kolombiya ve Peru yer alıyor. Kısacası odağına Latin Amerika ülkelerini alan Pomelo'nun, 100'den fazla müşterisi de bulunuyor. Brezilya Merkez Bankası'ndan ödeme kuruluşu lisansı alan Pomelo, Visa ve Mastercard gibi önemli markalarla iş birlikleri gerçekleştiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.