İletişim teknolojileri girişimi Weavix, 23.6 milyon dolar yatırım aldı

Weavix, özellikle sağlık gibi temel hizmetler sunan ön saha çalışanlarının iletişimini ve yönetimini kolaylaştırmak amacıyla radyo ve yazılım çözümleri sunuyor.
İletişim teknolojileri girişimi Weavix, 23.6 milyon dolar yatırım aldı

İletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Weavix, 23,6 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin 23,6 milyon dolarlık yatırımına Insight Partners liderlik etti. 2021 yılında kurulan şirketin şimdiye kadar aldığı yatırım miktarı 33,6 milyon dolara yükseldi. Şirket, yeni yatırımı ABD'deki operasyonları genişletmek ve Weavix'in personel sayısını yıl sonuna kadar 150'nin üzerine çıkarmak için kullanacağını açıkladı. 

Kevin Turpin tarafından kurulan şirket, özellikle sağlık gibi temel hizmetler sunan ön saha çalışanlarının iletişimini ve yönetimini kolaylaştırmak amacıyla radyo ve yazılım çözümleri sunuyor.

Bu akıllı radyolar, sadece sesli iletişimi değil, aynı zamanda canlı ve kaydedilmiş video mesajları, metin mesajları, çeviri gibi daha gelişmiş özellikleri destekliyor. Bu sayede, ön saha çalışanları daha etkili bir şekilde iletişim kurabiliyor ve iş süreçlerini daha verimli bir şekilde yönetebiliyor. Ayrıca, yöneticiler arka planda radyo gruplarına bildirimler gönderebiliyor. Verileri düzenleyip analiz edebiliyor ve çalışanları belirli görevlere yönlendirebiliyor.

Weavix, kullanıcı lisanslarına dayalı bir gelir modeline sahip. Yani şirket, müşterilere sunduğu özellikleri belirli bir lisans ücreti karşılığında sunarak gelir elde ediyor. Weavix'in müşteri tabanı çeşitli sektörlere yayılmış durumda. İmalattan gıda ve içecek üretimine, inşaattan enerji sektörüne ve konaklama sektörüne kadar birçok sektörde 500 şirkete hizmet veriyor. Weavix, özellikle cihazlarına ömür boyu garanti sunması müşterilere sadece ürünleri değil, aynı zamanda uzun vadeli bir güvence ve veri analitiği odaklı bir çözüm sunma avantajı sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.