Kripto borsası HashKey, 100 milyon dolar yatırım ile "unicorn" statüsüne ulaştı

HashKey, A Serisi yatırım turunda aldığı 100 milyon dolar yatırım ile değerlemesini 1.2 milyar doların üzerine çıkararak unicorn statüsüne ulaştı. 
Kripto borsası HashKey, 100 milyon dolar yatırım ile

Hong Kong merkezli kripto borsası HashKey A Serisi yatırım turunda aldığı 100 milyon dolar yatırım ile değerlemesini 1.2 milyar doların üzerine çıkararak unicorn statüsüne ulaştı. 

Yatırım turu ile ilgili açıklama yapan HashKey, yatırımcıların kimliğini gizli tutmayı tercih etti. HashKey, yatırımcılarını önde gelen kurumsal yatırımcılar ve lider web3 kurumları olarak nitelendirdi. Bloomberg paylaştığı haberde, kripto borsası OKX'in yatırım kolu OKX Ventures'ın yatırımcılar arasında yer aldığını öne sürse de; HashKey konu hakkında sessizliğini korudu. 

Öte yandan mayıs ayında Bloomberg, konuya yakın kaynakların ifadelerine yer vermişti. Bu ifadelere göre; HashKey, 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 200 milyon dolara varan yatırım almak için erken aşamada görüşmelerde bulunuyordu. Bloomberg'ün yatırım konusundaki iddialarının doğrulanması yatırımcılar konusundaki iddialarının da doğru olabileceği kanısını uyandırıyor. 

2018 yılında kurulan HashKey, Asya'da uçtan uca bir dijital varlık finansal hizmetler grubu olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, operasyonlarını Hong Kong'un yanı sıra Singapur ve Tokyo'da da yürütüyor. 

Ağustos ayında HashKey, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) aracılığıyla lisanslı bir borsa haline geldi. HashKey, Hong Kong'un bireysel yatırımcılarına hizmet verebilecek iki borsadan biri olarak konumlanıyor. Diğer borsa ise OSL. 

Lansmandan sonraki dört ay içinde, HasKey'in kayıtlı kullanıcıları 155 bini aştı. Bununla beraber son 30 günde günlük ortalama işlem hacmi 630 milyon dolar oldu. Ayrıca HashKey, ondan fazla aracı kurum ve altı halka açık şirket ile stratejik ortaklıklar kurdu. 

Bu arada SFC ve Hong Kong Para Otoritesi'nin (HKMA) ETF'lere müsade etmenin kapılarını araladığını belirtelim. HashKey'in COO'su Livio Weng, geçtiğimiz hafta yayınlanan bir röportajda Çin medya kuruluşu Caixin'e 10 firmanın spot ETF satışı için harekete geçmek istediğini söyledi.

Borsa, aldığı yatırımı, varlık yönetimi, bir blok zinciri düğümü doğrulama hizmeti, bir tokenleştirme hizmeti ve bir Web3 kuluçka kolu dahil olmak üzere farklı alanlarda kullanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.