Otomobil aboneliği platformu FINN, 100 milyon euro yatırım aldı

FINN'in 100 milyon euroluk C serisi yatırım turu, Planet First Partners liderliğinde gerçekleşti.
Otomobil aboneliği platformu FINN, 100 milyon euro yatırım aldı

Otomobil odaklı bir abonelik platformu olarak hizmet veren Almanya merkezli FINN, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. FINN tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 100 milyon euro yatırım aldı. FINN'in 100 milyon euroluk C serisi yatırım turu, Planet First Partners liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Planet First Partners haricinde ise girişimin mevcut yatırımcıları arasında da yer alan HV Capital, Korelya Capital, UVC Partners, White Star Capital ve Picus Capital da katıldı. Alınan 100 milyon euroluk yeni yatırım ile birlikte FINN girişiminin değerlemesi ise 546 milyon euroya ulaştı.

FINN paylaşılan bilgilere göre alınan 100 milyon euroluk yeni yatırım, girişimin elektrikli otomobil pazarında büyümesi için kullanılacak. FINN'in temel amacı ise 2028 yılına kadar filosunda bulunan düşük emisyonlu araçların payını yüzde 40'tan yüzde 80'e çıkarmak.

Hatırlatmak gerekirse FINN, 2022 yılının Mayıs ayında da 100 milyon euro yatırım almıştı. Alınan yeni yatırım ile birlikte FINN'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 950 milyon euroya ulaştı.

2019 yılında Andreas Stryz, Hans-Peter Ringer, Max-Josef Meier, Maximilian Wühr ve Nikolai Schröder tarafından Münih'te kurulan FINN, aylık olarak ödenen bir abonelik ücreti karşılığında kullanıcılarına otomobiller kiralıyor. FINN'in aktardığı bilgilere göre platformun 25 binden fazla aktif abonesi bulunuyor.

30 farklı otomobil markasından yüzlerce seçenek sunan FINN'in filosundaki en pahalı modelin ise BMW 8er Coupé M olduğunu da ekleyelim. FINN'in web sitesinde yer alan bilgilere göre 399 eurodan başlayan aylık kiralama bedeli, 2 bin 799 euroya kadar çıkabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.