Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 5. döneminden mezun olan 5 fintech girişimi

Abonesepeti, Agrio Finans, Craftgate, Enqura ve Recepta girişimleri Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023 döneminden mezun oldu.
Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 5. döneminden mezun olan 5 fintech girişimi

Visa ve Hackquarters iş birliğinde yürütülen Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023 dönemi mezunlarını verdi. Visa’nın, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 Avrupa ülkesinde ödemeler ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak için hayata geçirdiği programın Türkiye’de tamamlanan 5. döneminden Abonesepeti, Agrio Finans, Craftgate, Enqura ve Recepta mezun oldu. 

Programın 2023 dönemine gelen 55 başvuru arasından seçilen 5 fintech dönem temaları olan akıllı ve sürdürülebilir gelecek, yeni nesil ödeme deneyimleri, KOBİ’lerin güçlendirilmesi, yeni ödeme akışları ve gömülü finans temaları ile ilgili çözümlerini geliştirme fırsatı buldu. Programın 5. dönemi boyunca fintech’ler 32 saatten fazla mentorluk aldılar, yurt dışı pazarlara açılma konusunda uzman isim ve şirketlerle görüştüler, 13’ü uluslararası olmak üzere toplam 73 tanıştırma toplantısına katıldılar ve çözümlerini ticarileştirme yolunda 6 iş birliğine imza attılar.

Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023 döneminde programın Türkiye ayağından mezun olan fintech girişimleri:

Abonesepeti: Abonesepeti tüm abonelikleri, tek bir uygulamada başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmaya yardımcı olan bir abonelik yönetim platformu. Böylelikle, ilk hizmet başlangıcından abonelik iptal sürecine kadar tüm abonelik sorunlarına çözüm üreterek tüketicinin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Agrio Finans: Agrio Tarım ve Gıda ekonomisini yeşil mutabakata hazırlayan etki odaklı bir finansal teknoloji çözümü. Çözüm, denetimli finansal otorizasyon yapısı ile tarım ve gıda tedarik zinciri için yeşil mutabakat uyumlu dijital varlık ihracını mümkün kılıyor.

Craftgate: "One-Stop" Shop Ödeme Orkestrasyonu. Craftgate, tek noktadan tüm banka sanal POS’larını, yurt içi ve yurt dışı ödeme kuruluşlarını ve alternatif ödeme yöntemlerini sisteminize entegre edebilmenizi ve hepsini tek panelden yönetebilmenizi sağlayan ödeme orkestrasyonu aracı.

Enqura: Yeni nesil uzaktan kimlik tespiti platformu. 2023 yılında uluslararası Stevie ödüllerinde finans endüstrisinde inovasyonda mükemmellik altın ödülü kazanmış, süper hızlı bir uzaktan müşteri, kimlik ve yüz doğrulama çözümü. Uçtan uca Enqura mühendisleri tarafından geliştirilmiş “mobil cihazda çalışan yapay zeka” teknolojisi ile yerel ve global rakiplerine karşı üstün özelliklere sahip.

Recepta: Recepta işletmelerin kasada e-posta veya telefon numarası gibi herhangi bir kişisel bilgi gerektirmeden müşterilerine özelleştirilmiş kağıt ve dijital makbuzlar sunmalarına yardımcı olan bir platform. Recepta ödeme kartı numarasını müşteriyi tanımlamak için kullanıyor ve müşterilerin spam e-postalardan, çağrılardan ve pazarlama mesajlarından korunmasını sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.