OpenAI, GPT'ler için uygulama mağazasını önümüzdeki hafta açıyor

OpenAI tarafından yapılan resmi açıklamaya göre GPT'ler için uygulama mağazası önümüzdeki hafta açılıyor.
OpenAI, GPT'ler için uygulama mağazasını önümüzdeki hafta açıyor

OpenAI, geçtiğimiz kasım ayında kişilerin kendi özel ChatGPT sürümlerini oluşturmasını sağladığı özelliğini tanıtmıştı. Aynı ayın ilerleyen günlerinde ise doğrulanmış içeriklerin yer aldığı bir GPT Store açılacağı belirtilmişti, ancak bu zaman çizelgesinde bazı pürüzler yaşandı. Şimdi ise OpenAI tarafından yapılan resmi açıklamaya göre GPT'ler için uygulama mağazası önümüzdeki hafta açılıyor.

OpenAI, GPT oluşturucularına gönderdiği bir e-postada, kullanıcıların OpenAI'ın geniş dil modellerine dayanan özelleştirilmiş GPT'lerini satabilecekleri ve paylaşabilecekleri GPT mağazasının önümüzdeki hafta resmen açılacağını söyledi. E-postada kullanıcılardan GPT kreasyonlarının marka kurallarına uygun olup olmadığını iki kez kontrol etmeleri istendi ve GPT'lerini herkese açık hale getirmeleri hatırlatıldı.

GPT'ler kodlama bilgisi gerektirmiyor ve bir geliştiricinin istediği kadar basit veya karmaşık olabiliyor. Örneğin; bir GPT bir yemek kitabı koleksiyonu üzerinde eğitilebiliyor, böylece belirli bir tarif için malzemeler hakkındaki soruları yanıtlayabilir. Geliştiriciler GPT'lerinin sunmasını istedikleri yetenekleri basit bir dille yazabiliyorlar ve OpenAI'ın GPT oluşturma aracı GPT Builder, bunları gerçekleştirmek için yapay zeka destekli bir sohbet robotu oluşturmaya çalışıyor.

Geliştiriciler GPT'leri doğrudan ChatGPT web sitesi aracılığıyla oluşturup başkalarıyla paylaşabilse de ancak bunları herkese açık olarak listeleyemedi. Şimdi hayata geçirilen uygulama mağazası aslında buna yardımcı olacak. GPT mağazasının herhangi bir gelir paylaşım şeması ile açılıp açılmayacağı ise henüz belirsiz.

Nasıl bir uygulama mağazası ile karşılaşacağımızı önümüzdeki hafta hep birlikte göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.