Bucked Games’ten Bahçeşehir Koleji, Vodafone ve Webrazzi desteğiyle çevre farkındalığını artıracak oyun

“ECO: Save the Planet” oyunu, iklim değişikliği ve çevresel sorunlar gibi konularda farkındalık yaratılmasını hedefliyor.
Bucked Games’ten Bahçeşehir Koleji, Vodafone ve Webrazzi desteğiyle çevre farkındalığını artıracak oyun

Vodafone Bahçeşehir Koleji ve Webrazzi sürdürülebilirlik tabanlı oyunlaştırılmış bir farkındalık projesi için güçlerini Bucked Games temelinde birleştirdi. Proje kapsamında geliştirilen yeni “ECO: Save the Planet” oyunu, iklim değişikliği ve çevresel sorunlar gibi konularda farkındalık yaratılmasını hedefliyor.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, dijital pazar yeri Her Şey Yanımda üzerinden hayata geçirdiği marka iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Vodafone Her Şey Yanımda, oyun stüdyosu Bucked Games, Webrazzi ve Bahçeşehir Koleji iş birliğiyle geliştirilen, sürdürülebilirlik temalı yeni “ECO: Save the Planet” oyununu tanıttı. Türkiye’deki bütün kullanıcılara açık olan oyun, iklim değişikliği ve çevresel sorunlar gibi konularda farkındalık yaratılmasını hedefliyor. Sürdürülebilirlik tabanlı oyunlaştırılmış bir farkındalık projesi olarak geliştirilen oyun, bu yönüyle Türkiye oyun pazarında ilk olma özelliği taşıyor.

Vodafone Her Şey Yanımda Genel Müdürü Yusuf Aysal şunları söyledi:

“Türkiye’de ilk defa tüm kategorilerde hizmet veren dijital pazar yeri Vodafone Her Şey Yanımda’da müşterilerimize online alışverişlerini uygun fiyatlarla, rahat, hızlı ve kolay bir şekilde yapma imkânı sunmaya devam ediyoruz. Vodafone’lu olsun olmasın, Vodafone Yanımda uygulamasını indiren ya da web sitemizi ziyaret eden herkes platformumuzu kullanabiliyor ve avantajlı kampanyalarımızdan yararlanabiliyor. Bucked Games, Webrazzi ve Bahçeşehir Koleji ile yaptığımız iş birliğiyle müşterilerimize sürdürülebilirlik temalı yeni bir mobil oyun sunuyoruz. Türkiye’deki bütün kullanıcılara açık olan bu oyunla çevre farkındalığının artırılmasını hedefliyoruz. İlerleyen günlerde oyunu indiren ya da oyuna üye olan müşterilerimize yönelik çeşitli kampanyalarımız da olacak. Herkesi yeni oyunumuzu deneyimlemeye davet ediyoruz.”

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ise şöyle konuştu:

“Bahçeşehir Kolejinde önceliğimiz, akademik başarısının yanı sıra toplumsal sorumluluklarının bilincinde nesiller yetiştirmek. Eğitim modellerimize entegre ettiğimiz çalışmalarla öğrencilerimizde toplumsal sorumluluk farkındalığı yaratıyor, uygulamalarımızla bu anlayışı pekiştiriyoruz. Eğitimde oyunlaştırmanın da akademik eğitimin yanı sıra toplumsal duyarlılık konularında da etkili olduğunu biliyoruz. Dijital eğitime öncülük eden bir eğitim kurumu olarak Bucked Games ile daha önce de benzer iş birlikleri gerçekleştirdik ve akademik kadromuzun katkılarıyla farklı oyunlara birlikte imza attık. Bu iş birliğine Vodafone ve Webrazzi’nin de katılımıyla daha fazla kişiye ulaşmasından mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilirlik temalı bu oyunun yalnızca öğrenciler için değil her yaş grubundan insanın çevre farkındalığını artırmasına katkı sunacağını düşünüyoruz.”

Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal şunları paylaştı:

"Webrazzi olarak, Vodafone, Bucked Games ve Bahçeşehir Koleji iş birliği ile teknolojinin sürdürülebilirlik farkındalığını artırma hedefiyle kullanıldığı bu projenin destekçisi olmaktan mutluyuz. Teknolojiyi doğanın geleceği ve sürdürülebilirliği için kullanan, doğa dostu iklim teknolojileri projelerinin önümüzdeki dönemde daha da artış göstereceğini düşünüyorum. Şimdiden bu alanda bir projenin parçası olmak bizim için keyifli oldu."

Bucked Games Kurucusu Ahmet Can Yılmaz şunları belirtti:

"Bucked Games olarak kurulduğumuz günden beri güvenli ve eğitici oyunlar üretiyoruz. Bu oyunlarda eğlenceyi ön planda tutarken, eğitimi de ihmal etmiyoruz. Bu proje de hem eğitim hem de eğlence açısından taviz verilmeden geliştirdiğimiz bir proje oldu. Süreç başında karar verdiğimiz bu çevresel farkındalığı kazandırma amacımıza destek olan Vodafone, eğitsel ve pedagojik anlamda düzenlemeler ile oyunun hedefine ulaşmasında katkı sağlayan Bahçeşehir Koleji ve oyunun medya sponsoru olan Webrazzi’ye teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar yaptığımız gibi, bundan sonrasında da eğitim ve eğlenceyi bir araya getirmeye devam edeceğiz."

Hem eğitiyor hem eğlendiriyor Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne özellikle “Denizde ve Karada Yaşam” ve “Temiz Enerji” gibi ana temalar üzerinden katkı sağlamayı amaçlayan “ECO: Save the Planet” oyunu, iklim değişikliği ve çevresel sorunlar gibi acil konularda farkındalık geliştirmek için bir platform oluşturuyor. Zengin yapboz ve bulmaca mekanikleriyle oyuncuları proaktif çözümler geliştirmeye teşvik eden oyun, renkli ve dinamik görsellerle de eğlenceli bir deneyim sunuyor. Oyun, “Kuraklığa Karşı Çözüm Üretin”, “Okyanusu Çöplerden Arındırın”, “Deniz Canlılarını Kurtarın”, “Gezegeni ve Atmosferi Temizleyin” ve “Afetlere Karşı Aksiyon Alın” bölümlerinden oluşuyor.

Bu arada belirtelim, Vodafone Her Şey Yanımda’da farklı kategorilerde yaklaşık 5 milyon ürün sunuluyor. Toplamda binden fazla mağazanın faaliyet gösterdiği Vodafone Her Şey Yanımda, bugüne kadar yaklaşık 170 milyon kez ziyaret edildi. Toplam 37 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaşan platformun müşteri sayısı ise 2 milyona yaklaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.