Çalışan bağlılığı platformu Buddy, Boğaziçi Ventures'tan yatırım aldı

2019 yılında kurulan Buddy, geleneksel yöntemlerle yüksek bütçeler gerektiren çalışan bağlılığı ve yüksek performans kültürü oluşturma çalışmalarının maliyetini beşte biri maliyetle her ölçekten şirketin hizmetine sunuyor. 
Çalışan bağlılığı platformu Buddy, Boğaziçi Ventures'tan yatırım aldı

Boğaziçi Ventures, çalışan odaklı insan kaynakları teknolojileri alanında faaliyet gösteren Buddy girişimini, BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına eklediğini duyurdu. Yatırımın finansal detayları henüz açıklanmadı. Veriye dayalı çalışma ve ölçümlemeye odaklanan Buddy, çalışan geri bildirim platformu olarak karşımıza çıkıyor.

2019 yılında kurulan girişim, geleneksel yöntemlerle yüksek bütçeler gerektiren çalışan bağlılığı ve yüksek performans kültürü oluşturma çalışmalarının maliyetini beşte biri maliyetle her ölçekten şirketin hizmetine sunuyor. 

Anlık geri bildirimlerle, çalışanın nabzını sık sık ölçen Buddy,  şirketlerin “yeteneği elde tutma ve yüksek performans kültürü inşa etme” problemlerine çözüm üretiyor. Bu bağlamda anlık geri bildirimler, düzenli anketler, 360 derece değerlendirmeler sunan Buddy, akıllı gösterge paneli ve kıyaslama analizleri ile anlamlı sonuçlar sunuyor. Böylece girişim, şirketlerin çalışana dair konularda en doğru kararı almasını sağlarken, çalışanların becerilerini ve başarılarını görünür hale getiriyor.  

Buddy’nin Kurucu Ortağı Onur İlköz'ün yaptığı açıklamaya göre; girişim, Boğaziçi Ventures’dan aldığı tohum yatırımını, küresel olarak büyüme yolculuğunu bir sonraki aşamaya taşımak için kullanmayı planlıyor: 

''İnsanı daha fazla önemseyen şirketler yaratma vizyonumuzu bizimle paylaşan Boğaziçi Ventures’ın desteğini almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yatırım, çalışan bağlılığı ve yüksek performans kültürü alanındaki çalışmalarımızı hızlandırmamıza olanak tanırken, anlık geri bildirim alanında ilk akla gelen İK teknolojisi şirketi olma hedefimize bir adım daha yaklaşmamızı sağlayacak.

Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı Kenan Çolpan ise yatırım ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“İnsan Kaynakları teknolojileri alanında lider konumda olan Buddy gibi girişimler, iş dünyasının temel dinamiklerini değiştirme potansiyeli taşıyor. Boğaziçi Ventures olarak, bu alandaki girişimlere olan inancımız ile desteğimizi her geçen gün arttırıyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.