Google Asistan, Android Auto kullanılırken mesajları yapay zeka ile özetlemeye başlayacak

Google Asistan artık mesajları özetleyebilecek. Bu özetler yapay zeka tarafından oluşturulacak.
Google Asistan, Android Auto kullanılırken mesajları yapay zeka ile özetlemeye başlayacak

Google, Android Auto kullanımı sırasında, Asistan'ın konuşmaları ve mesajları özetlemesi üzerinde çalışıyor. Her ne kadar araç kullanımı sırasında mesajlar sesli bir şekilde okunabiliyor olsa da aslında burada hedeflenen çok fazla mesajın geldiği durumlarda kişinin dikkatinin dağılmasını önlemek. Android Auto bunun için Google Asistan'ın yapay zeka ile mesajları özetlemesini sağlayacak.

Kısacası Google Asistan artık mesajları özetleyebilecek. Bu özetler yapay zeka tarafından oluşturulacak, bu nedenle hatalar olabilecek. Zira kurulum işlemi sırasında Google'ın şu uyarıda bulunduğu gözlemleniyor: "Bu özetler yapay zeka tarafından oluşturulacaktır, bu nedenle hatalar olabilir." Ayrıca söz konusu özelliği Android Auto ayarlarından kapatmak da mümkün olacak. 

Yapay zeka ile özetleme özelliği, Android Auto'nun geliştirici seçeneklerinden açıp kapatılabilecek. 

Google Asistan'ın mesajları özetlemesi ile ilgili bilgiler, şu anda beta aşamasında olan Google uygulamasının 14.52 sürümünde ortaya çıktı. Yani bahsi geçen özelliğin tam olarak ne zaman kullanılacağı henüz belli değil.

Google Asistan'ın Android Auto kullanırken mesajları yapay zeka ile özetlemeye başlaması, otomobil kullanıcıları için önemli bir gelişme diyebiliriz. Zira yapay zeka destekli mesaj özetleme, sürücülerin mesajları okuyarak veya yanıtlayarak dikkatlerini dağıtmalarını engellemelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca mesajları tek tek okumak veya dinlemek yerine, yapay zeka özetleri aracılığıyla hızlıca bilgi edinmek de kişilerin zamandan kazanmasına yardımcı olabilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.