Doğan Holding, Gama Recycle'ın yüzde 70'ini satın alıyor

Doğan Holding, tekstil, pet şişe ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek polyester elyaf, rejenere elyaf ve farklı tiplerde geri dönüştürülmüş iplik üretim alanında faaliyet gösteren Gama Recycle'ın yüzde 70'ini satın almaya hazırlanıyor.
Doğan Holding, Gama Recycle'ın yüzde 70'ini satın alıyor

Doğan Holding, tekstil, pet şişe ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek polyester elyaf, rejenere elyaf ve farklı tiplerde geri dönüştürülmüş iplik üretim alanında faaliyet gösteren Gama Recycle'ın yüzde 70'ini satın almaya hazırlanıyor. Şirketin bağlı ortaklığı olan Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın bu kapsamda Kaplan Holding ile anlaştığı belirtiliyor. 

Söz konusu işlemde, Gama Recycle'ın şirket değerinin 159,9 milyon dolar ve özsermaye değerinin ise 49,6 milyon dolar olarak dikkate alındığının da altını çizelim.

Gama Recycle sermayesinin yüzde 70'ine denk gelen payların iktisap bedelinin bir kısmının nakit olarak, kalan kısmının ise mali yapının güçlendirilmesi amacıyla Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında Kaplan Holding adına ödemeler niteliğinde olmak üzere (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam 34,7 milyon dolar olacağı da paylaşılanlar arasında.

Nakit ödeme ve Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında gerek Öncü GSYO ve gerekse de Kaplan Holding adına ödemeler dikkate alındığında; Öncü GSYO açısından (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam yatırım tutarının 83 milyon dolar olacağı öngörülüyor.

Pay devir işleminin, Rekabet Kurumu başvurusu ve onayının ardından; üzerinde mutabık kalınan tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması hedefleniyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.