Siber güvenlik şirketi DNSSense, Noventiq bünyesine katıldı

DNS katmanında uzmanlaşan ürün eksikliğini gidermek için 2013 yılında Erhan Yüksel tarafından kurulan DNSSense, Noventiq bünyesine katıldığını duyurdu.
Siber güvenlik şirketi DNSSense, Noventiq bünyesine katıldı

2013 yılında Erhan Yüksel tarafından kurulan siber güvenlik şirketi DNSSense, 60’ı aşkın ülkede aktif olarak faaliyet gösteren küresel BT şirketi Noventiq'in bünyesine katıldığını duyurdu. DNSSense ve Noventiq arasında gerçekleşen anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi ise paylaşılmadı.

İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre DNSSense’in tüm operasyon, ürün ve çözümleri, Noventiq bünyesine geçecek. DNSSense ekibi ise çalışmalarına Noventiq Türkiye bünyesinde devam edecek.

DNS katmanında uzmanlaşan ürün eksikliğini gidermek için 2013 yılında Erhan Yüksel tarafından kurulan DNSSense, bugün 70'ten fazla ülkede aktif olarak hizmet veriyor. Merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan DNSSense, tüm Ar-Ge ve ürün süreçleri Türkiye’den yönetiyor. Ürünlerinde yapay zeka teknolojilerini de kullanan DNSSense, günümüzde tespit edilmesi ve engellenmesi oldukça zor olan ultra-slow DNS tünelleme saldırılarına karşı bir çözüm sunuyor.

DNSSense’in 2013’te dört kişilik bir ekip tarafından kurulduğunu ve 2022'de Deloitte Fast50 En Hızlı Büyüyen Şirketler listesinde yer aldığını belirten DNSSense kurucusu Erhan Yüksel, Noventiq grubunun bugün dünya çapında 6.400’ü aşkın çalışanıyla küresel BT sektörünün lideri konumunda olduğunu dile getirdi. Yüksel, küresel arenada öne çıkan başarılı şirketlere yatırım yapan, kritik birleşme ve satın alma anlaşmalarıyla stratejik alanlarda büyümeyi hedefleyen Noventiq'in DNSSense’i de bünyesine katarak bu vizyonuna yeni bir sayfa daha eklediğini paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.