2023'ün öne çıkan 5 ücretsiz yapay zeka destekli ses üreticisi

Yapay zeka tabanlı ses üreticileri, çoklu dil seçenekleri sunarak içerik oluşturma sürecini de hızlandırıyor.
2023'ün öne çıkan 5 ücretsiz yapay zeka destekli ses üreticisi

Bundan 20 yıl önce yazılı metinlerin sadece okunmakla kalmayıp canlı ve etkileyici biçimde yapay zeka tarafından seslendirilebileceğini düşünür müydünüz? Günümüzde teknoloji artık içerik üretiminde devrim yaratıyor. Yapay zeka tabanlı ses üreticisi yani AI Voice Generators, yazılı metinleri sadece okumakla sınırlı kalmaktan çıkarıp onları canlı, duygusal seslere dönüştürebiliyor. Bu da kullanıcılarla daha derin bağlar kurmayı sağlıyor.

Yapay zeka tabanlı ses üreticileri, çoklu dil seçenekleri sunarak uluslararası geniş bir izleyici kitlesiyle etkileşim kurma şansı tanıyor. Aynı zamanda içerik oluşturma sürecini hızlandırarak iş akışınızı daha verimli hale getiriyor.

Audiosonic

Bunun en önemli örneği, Audiosonic. Bu uygulama, metinleri sadece mekanik bir şekilde okumak yerine, insan sesine benzeyen ve duygu yüklü tonlarla okuyarak içerikleri daha doğal bir deneyime dönüştürme konusunda oldukça etkili. Bu özellik, içeriklerin sadece okunmakla kalmayıp gerçek bağlantılar kurmasına olanak tanıyor.

Platformun çoklu dil desteği, farklı dil seçenekleri sunarak içeriklerin global kitlelere daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Audiosonic'in anlık ses oluşturma yeteneği, metni hızlı bir şekilde ve yüksek kalitede sese dönüştürebilme özelliği sunuyor. Bu da içerik üreticilerinin hızlıca seslendirilmiş içerikler oluşturmasına ve izleyicilerle daha hızlı bir etkileşim kurmasına imkan tanıyor. Tüm bu özellikleriyle Audiosonic, içeriklerin yazılı olarak sunulmasının ötesine geçerek, daha doğal ve etkili bir iletişim sağlamayı hedefleyen bir ses üreteci olarak öne çıkıyor. 

Ama farklı dillerdeki seslendirmelerin yapay bir tonu olduğunu gözlemledim. İngilizce seslendirmelerin doğallığı ve duygusal zenginliği, diğer dillerdeki performansla karşılaştırıldığında çok daha üstün. Diğer dillerdeki sesler, genellikle yapay ve duygusuz bir ton içeriyor. Platform tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor

Murf.AI

Bu noktada Murf.AI imdada yetişiyor. Yazılım metinleri insan konuşmasına oldukça yakın bir şekilde seslendirme ve bu seslendirmeyi detaylıca özelleştirme yeteneğiyle diğerlerinden ayrılıyor. Özellikle tonlama, vurgu, aksan ve dil seçenekleri gibi detayları inceleyerek içeriği daha kişiselleştirilmiş ve hedef kitleye uygun hale getirme konusunda  başarılı. Ama yine de seslendirmenin yapay zeka tarafından yapıldığı belli oluyor olsa kaydolması ve kullanması oldukça kolay.

Murf.AI, içeriği canlandırarak seslendirebilen ve oldukça çok yönlü bir AI metin-okuma yazılımı olarak ön plana çıkıyor.  Gözlemlediğim kadarıyla insan konuşmasını andıran sesler üretme ve detayları özelleştirme imkanı sunuyor.

Yazılı metni gerçek seslere dönüştürme kapasitesi oldukça etkileyiciydi. Farklı tonlamalar ve aksanlarla oynayabilmek, içeriğin doğrudan hedef kitleye uygun hale getirilmesini sağlıyor. 20'den fazla dil desteği ve 120'den fazla ses seçeneğiyle oldukça kapsamlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Bu özellikler, içeriği geniş bir kitleye hitap eder hale getiriyor. Yazılımın temel paketinde ücretsiz deneme süresi bulunuyor. Kullanıcı bu süre zarfında 10 dakika ses oluşturabiliyor. Sonrasında ise aylık, 19 dolar üzerinden fiyatlandırılıyor.

Listnr

Listnr, metinleri seslendirmek için kullanıcı dostu bir AI ses üreteci olarak öne çıkıyor. Platform, metni seslendirmek için 140'tan fazla dilde 900'ü aşkın ses seçeneği sunarak geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Kullanıcılar, metni yapıştırarak veya bağlantı ekleyerek kolayca seslendirme yapabiliyor. Bununla birlikte, detaylı düzenlemeler yapma imkanı da mevcut. Kullanıcılar, seslendirme dosyalarını WAV veya MP3 formatında dışa aktarabiliyor.

Farklı kullanım senaryoları için özelleştirilmiş fiyatlandırma planları sunan Listnr, ücretsiz deneme sürümüyle kullanıcılara 1000 kelimeye kadar ücretsiz hizmet veriyor. Bu uygulamada da bazı seslerin yapay veya robotik olduğu söyleyebilirim. Kullanım açısından arayüzü oldukça karmaşık ve kullanıcı dostu olmadığını da ekleyelim.

Descript Overdub

Descript Overdub, ses üretimi konusunda dikkate değer bir yapay zeka aracı olarak ön plana çıkıyor. Bu araç, kendi sesinizi metin-ses dönüşüm modeli oluşturarak ya da geniş bir stok ses kütüphanesinden birini seçerek üretebilmenizi sağlıyor. Araç, metin-ses dönüşümü için kendi sesimi modellememe veya geniş bir ses kütüphanesinden bir ses seçmeme imkan tanıyor. 

Descript Overdub'un ücretsiz sürümü bir saatlik ses oluşturma imkanı sunarken, İçerik planı aylık 12 dolar karşılığında 10 saat, Profesyonel plan ise aylık 24 dolar karşılığında 30 saat ses oluşturma imkanı veriyor. Şirketler içinse özel bir fiyatlandırma mevcut.

FakeYou

FakeYou ise deepfake teknolojisini kullanarak kullanıcılarına metin-ses ve ses-ses dönüşümüne olanak tanıyor. Kullanıcı, metni sese dönüştürme ile favori karakterlerinizi veya özel sesleri kullanarak metinleri duygu dolu bir şekilde seslendirebiliyor. Ses-ses dönüşümü ile kendi sesinizi, Homer Simpson veya Barack Obama gibi farklı seslere çevirebilirsiniz.

FakeYou, eğitilmiş derin öğrenme modelleri sayesinde doğal ve gerçekçi sesler oluşturuyor. Üstelik, geniş bir ses seçeneği sunarak ünlülerden çizgi film karakterlerine kadar çeşitli ses seçenekleri sunuyor. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde saniyeler içinde metin veya sesi yükleyerek dönüşüm yapabilir ve sonuçları paylaşılıyor.

FakeYou'nun temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Ancak, daha fazla özellik için FakeYou'nun premium hesabına geçiş yapabilirsiniz. Şu anda aylık 7 dolardan başlayan üç farklı premium planı bulunuyor.

Bonus: Resemble.AI

Resemble.AI, metinleri saniyeler içinde insan benzeri ve inanılmaz gerçekçi seslere dönüştürerek dikkat çekiyor. Sadece metinleri değil, sesleri de dönüştürüyor, dil dublajı yapabilir ve sesleri düzenliyor. Bu aracın en büyük avantajlarından biri, içeriği kişiselleştirme özgürlüğü. Kullanıcının iş akışına entegre olabilecek uyumlu bir API sağlıyor. 60'tan fazla dilde destek sunarak kullanıcılara geniş bir dil seçeneği sunuyor.

Resemble.AI, ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Daha sonra saniye başına 0,006 dolar üzerinden fiyatlandırılıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.