Moda sektörüne odaklanan yapay zeka platformu Jori, Startupfon'dan yatırım aldı

2023 yılında ABD'de kurulan Jori, çok modlu makine öğrenme (ML) modelleriyle tekstil ürünlerinin çeşitliliğini, kalitesini ve içsel değerini nicel olarak değerlendirmeyi hedefliyor.
Moda sektörüne odaklanan yapay zeka platformu Jori, Startupfon'dan yatırım aldı

Dünya genelinde yeniden satış ve geri dönüşüm için son tüketici moda giysilerinin işlenmesinden kaynaklanan yüksek maliyetleri ve hataları azaltma hedefi ile yola çıkan Jori, yatırım aldığını duyurdu. Jori tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, Startupfon'dan yatırım aldı.

Jori ve Startupfon arasında gerçekleşen yatırım anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2023 yılında ABD'de kurulan Jori, çok modlu makine öğrenme (ML) modelleriyle tekstil ürünlerinin çeşitliliğini, kalitesini ve içsel değerini nicel olarak değerlendirmeyi hedefliyor.

Jori, müşterilerine manuel olarak ilerleyen süreçlerdeki verimsizlikleri ortadan kaldırabilme, yeniden satış ve geri dönüştürülebilir ürünleri daha hızlı tespit edebilme olanağı sunuyor. Buna ek olarak Jori kullanıcılarının ABD ve AB’deki regülasyonlara uyum kapsamında vergi avantajlarından yararlanabileceklerini de ekleyelim.

Öncelikli pazarları olan Amerika'da tekstil endüstrisinin önde gelen oyuncularıyla yakın diyaloglar içinde olduklarını belirten Jori kurucusu Selen Uğuroğlu, yatırımın Jori ekibini genişletmek ve pazara etkin bir giriş yapmak adına stratejilerini desteklemek için kullanacaklarını belirtti.

Selen'in ML ve AI alanındaki kanıtlanmış başarılarının moda sektöründe yeniden satış ve geri dönüşümde çok ihtiyaç duyulan bu yeni teknolojinin başarılı bir şekilde uygulanacağına olan güvenlerini pekiştirdiğini dile getiren Startupfon General Partner’ı Gülsüm Çıracı, Startupfon olarak Jori'nin yatırımcısı olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını da aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.