İş Bankası’nın girişimlere özel kredi kartı neler sunuyor?

İş Bankası'nın girişimcilere özel Maximiles Business Startup Kredi Kartı, AWS iş birliği ile ücretsiz bulut kredisi ve birçok ayrıcalık sunuyor.
İş Bankası’nın girişimlere özel kredi kartı neler sunuyor?

Türkiye İş Bankası genel müdürü Hakan Aran ile odağına girişimcileri alan kredi kartını konuştuğumuzu sizlere aktarmıştık. İş Bankası'nın girişimlere özel Maximiles Business Startup Kredi Kartı’nın neler sunduğuna gelin birlikte bakalım.

Maximiles Business Startup Kredi Kartı neler sunuyor?

Maximiles Business Startup Kredi Kartı, AWS iş birliği ile ücretsiz bulut kredisine erişim sunuyor. İş Bankası müşterisi girişimler, ilk aşamada yalnızca İstanbul, İzmir ve Ankara’da yer alan Girişimcilik Şubeleri aracılığı ile bu karta başvurabilecekler. 

Maximiles Business Startup Kredi Kartı’na sahip girişimler, henüz kullanmamışlarsa AWS’nin ücretsiz bulut hizmetinden yararlanabilecek. Bu hakkın sona ermesinden sonra ise AWS fatura ödemelerini kartla indirimli olarak gerçekleştirebilecekler.

Girişimciler, Maximiles Business Startup Kredi Kartı ile aynı zamanda Maximiles’ın dünyasına da dâhil olacak. Böylece girişimler, harcamalarından mil ve puan kazanacak, üye işyerlerindeki taksit ve özel fırsatlardan da yararlanabilecekler.  Harcama ayrıcalıklarına dönük iş ortaklıklarından ilki İş Bankası ile AWS’nin Türkiye çözüm ortağı Commencis tarafından birlikte hayata geçirilmiş oldu. 

200 milyon TL’lik finansman kaynağı 

Paylaşılan bilgilere göre; İş Bankası, Girişimcilik Şubeleri aracılığıyla bugüne kadar ülke girişimcilik ekosisteminin yüzde 15’ine ulaştı. Banka, bu müşterilerine 200 milyon TL’yi aşkın finansman kaynağı sağladığını belirtiyor.

İş Bankası, AWS ile yapılan iş birliğinin yanı sıra yakında farklı iş ortaklarıyla yine girişimcilerin hayatında yer tutan harcama kalemlerinde ayrıcalıklar sunmayı da planlıyor. İş Bankası, buna ek olarak dönemsel kampanyalarla startupların özellikle yurt dışı kaynaklı harcamalarında kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor. 

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Ekim ayında düzenlenen Workup Demo Day etkinliğinde ekosisteme duyurduğu Maximiles Business Startup Kredi Kartı’na ilişkin yaptığı açıklamada, startupların hayatını kolaylaştırmak ve işlerine odaklanarak hem büyümelerinin hem de katma değer yaratmalarının önünü açmak için yeni ürün ve hizmetler geliştirdiklerini vurguladı: 

“Yaptığımız araştırmalara göre, startuplara en yüksek maliyeti yaratan kalemin teknoloji harcamaları olduğunu gördük. Buna özel bir avantaj sağlamak istedik ve dünyada en çok tercih edilen bulut işletim sistemi AWS ile özel bir anlaşma yaptık. Bu sayede dünyada AWS ücretsiz bulut kredisi erişimi sunan ilk kredi kartını girişimcilerimizle buluşturduk.”

AWS Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“AWS olarak, dünya çapındaki veri merkezlerinden 200’ün üzerinde tam özellikli hizmet sunan, dünyanın en kapsamlı ve en yaygın kullanılan bulut platformuyuz. En hızlı büyüyen startuplar, maliyetleri düşürmek, daha çevik olmak ve daha hızlı inovasyon yapmak için AWS ürün ve çözümlerini kullanıyor. Biz de Türkiye’deki startupları büyüme yolculuklarında desteklemeye devam etmek istiyoruz. Bu doğrultuda İş Bankası ile yaptığımız iş birliğinin startupların hayatını kolaylaştırmaya ve büyüme potansiyellerine daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olacağına inanıyoruz."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.