Hayat Finans’ın yeni Genel Müdürü Galip Karagöz oldu

Galip Karagöz, Hayat Finans'ın yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.
Hayat Finans’ın yeni Genel Müdürü Galip Karagöz oldu

BDDK'dan dijital banka kurma izni alan 4 kurum arasında Hayat Finans'ın yer aldığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Hayat Finans'ın yeni Genel Müdür ataması gerçekleştirildi. Galip Karagöz, dijital bankanın yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Önceki Genel Müdür M. Murat Ertem ise artık Hayat Finans'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Hayat Finans’tan önce 4 yıl boyunca Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’in Yönetim Kurulu Üyesi olan ve BT Danışmanlığı yapan Galip Karagöz, 2018 - 2019 yılları arasında dünya çapında 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren Santander Corporate & Investment Banking’in Londra ofisinde BT Danışmanlığı ve Çözüm Mimarı olarak görev aldı. 2017-2018 yılları arasına Londra merkezli teknoloji danışmanlık şirketi Ezgetech Technology’in CEO’su olan Karagöz, 2016-2017 yılları arasında e-ticaret platformu Hepsiburada’da BT Grup Direktörü, 2012 ve 2016 yılları arasında ise Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak üst düzey pozisyonlarda bulundu.

Galip Karagöz aynı yıllar arasında Takasbank’ın CIO’su olarak bankanın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2005-2011 yılları arasında Türkiye’nin en köklü kamu kurumlarından Ziraat Finans Grubu’nun iştiraki olan Ziraat Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Direktörlüğü yapan Karagöz, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin ardından İşletme Yönetimi’nde yüksek lisans yaptı. 

Hayat Finans, Hayat Holding'in dijital bankacılık alanında adım attığı ve Türkiye'nin dijital bankacılık iznini 2023 yılında aldığı bir girişim olarak tanımlanıyor. Şirketin büyük hissedarları arasında yüzde 50'şer hisseyle Hayat Kimya A.Ş. ve Kastamonu Entegre A.Ş. bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.