İstinye Garage X ikas Ön Kuluçka Programı Demo Day'de sunum yapan 7 girişim

İstinye Üniversitesi (İSÜ) Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi olan İstinye Garage Incubation Hub ve ikas iş birliğiyle düzenlenen Ön Kuluçka Programı gerçekleşti.
İstinye Garage X ikas Ön Kuluçka Programı Demo Day'de sunum yapan 7 girişim

İstinye Üniversitesi (İSÜ) Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi olan İstinye Garage Incubation Hub ve ikas iş birliğiyle düzenlenen Ön Kuluçka Programı gerçekleşti. Etkinliğin son aşaması Demo Day online platformda seyircilerle buluştu. 

Programda yer alan 7 girişim 6 aylık bir eğitim ve mentorluk süreci ile iş dünyasının dinamiklerini öğrendi. Bu süreçte 24 mentor, 12 eğitmen ve 6 koç girişimcilere destek sağladılar. İş modelleri, ürün prototipleri ve pazarlama stratejileri detaylı bir şekilde incelendi.

Girişimciler, İstinye Garage'ın Kuluçka programına ücretsiz katılım hakkı elde ederek bir yıl boyunca ücretsiz açık ofis imkanından yararlanacaklar. İstinye Garage Incubation Hub, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve inovasyonu teşvik amacıyla yeni programlar geliştirmeyi hedefliyor.

Demo Day’de sunum yapan girişimler ise şöyle:

Interneighbour: Platform, turistler ile rehberleri bir araya getiriyor. Dünyanın her yerinde kişilere eşlik edecek profesyonel bir rehber ile buluşturarak, talebe göre doğa yürüyüşü, şehir turu, akşam yemeği gibi farklı etkinlikleri deneyimlemeye olanak sağlayacak mobil bir uygulama.

Flymeetme: Seyahat süreçlerini daha kolay, sorunsuz ve verimli hale getirmeyi hedefleyen bir mobil uygulama.

Phoneq: Telefon kameraları için kolay, taşınabilir ve pratik ürünler tasarlayan ve hizmet sağlayan bir platform.

Mobimenti: Mentorluk programları ile farklı sektör ve mesleklerden deneyimli kişilerle gençlere birebir mentorluk desteği vererek onların gelişimine eşlik ediyor; dijital bir ağ kurarak mentorluğu daha erişilebilir bir hâle getirmeyi hedefliyor.

Stormup: Yenilikçi ve kullanıcı odaklı çözümler oluşturmak için veri analitiğini ve kitlesel fonlamayı birleştiren bir platform.

İyiwell: Akıllı algoritmalar ve yapay zekâ teknolojisiyle desteklenen kişiselleştirilmiş bir sağlık koçluğu deneyimi sunan mobil bir uygulama.

Plavel: Yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş rota/tatil planı hazırlayan bir girişim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.