Veri depolama ve veri yönetimi girişimi Vast Data, 118 milyon dolar yatırım aldı

Vast Data, yapay zeka ve GPU hızlandırmalı iş yüklerini destekleyen veri depolama platformları sağlayan bir girişim olarak tanımlanıyor.
Veri depolama ve veri yönetimi girişimi Vast Data, 118 milyon dolar yatırım aldı

Veri depolama ve veri yönetimi alanında çalışan Vast Data, 118 milyon dolar yatırım aldı. 118 milyon dolarlık E serisi yatırım turu, Fidelity Ventures liderliğinde gerçekleşti. 

ABD merkezli şirketin yatırım turuna New Enterprise Associates, BOND Capital, Drive Capital, Nvidia, Dell, Goldman Sachs, Tiger Global, Commonfund, Norwest, 83North, Greenfield ve Next47 katıldı. Şirketin toplam yatırım miktarı yatırımla birlikte 381 milyon dolara yükseldi. Vast Data'nın değerlemesi ise 9,1 milyar dolar oldu.

Vast, yeni yatırımı Asya Pasifik, Orta Doğu ve Avrupa bölgelerinde büyümek için kullanacağını açıkladı. 

Vast Data, 2016 yılında Jeff Denworth, Renen Hallak, Shachar Fienblit ve Alon Horev tarafından kuruldu. Şirket, yapay zeka ve GPU hızlandırmalı iş yüklerini destekleyen veri depolama platformları sağlayan bir girişim olarak tanımlanıyor. Özellikle, ölçeklenebilir, yapılandırılmamış veri depolama çözümleri sunarak, hiyerarşik depolama sistemlerini ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

Bu sistemler, veriyi yüksek ve düşük maliyetli depolama donanımları arasında taşımak yerine, veriyi hızlı ve verimli bir şekilde erişilebilir kılarak yapay zeka ve büyük veri iş yüklerini desteklemek için tasarlandı. Şirket, müşterilerine veri merkezlerinde ve bulut ortamlarında çalışan yapay zeka ve GPU hızlandırmalı iş yüklerine yönelik depolama, veritabanı ve hesaplama motoru hizmetleri sunuyor. Bu sayede, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri bir arada yönetebilen bir platform sağlıyor. Vast, yıllık bazda 200 milyon dolar gelir elde ediyor. Şirketin dünya genelinde 700'den fazla çalışanı bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.