Yeni iPad ve Mac modelleri, önümüzdeki Mart ayında karşımıza çıkabilir

Apple, önümüzdeki Mart ayının son günlerinde düzenleyeceği bir etkinlikle birlikte yeni modellerini tanıtabilir.
Yeni iPad ve Mac modelleri, önümüzdeki Mart ayında karşımıza çıkabilir

OLED ekranlı iPad Pro ve yeni iPad Air modellerinin 2024 yılının ilk yarısında karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre yeni iPad ve Mac modelleri önümüzdeki bahar aylarında karşımıza çıkacak.

Gurman'ın aktardığı bilgilere göre iPad Air ailesi, büyük ekranlı bir model ile birlikte güncellenecek. Hatırlatmak gerekirse iPad Air modeli 10,9 inç büyüklüğünde bir ekran ile geliyor. iPad Pro ailesi ile benzer bir yol izleyecek olan iPad Air, 12,9 inç büyüklüğünde daha büyük ekranlı bir model sunacak. 

Ekran boyutu anlamında daha fazla çeşitlilik sunmaya hazırlanan Apple, bu hamlesi ile birlikte 12,9 inç büyüklüğünde daha uygun fiyatlı bir seçenek sunmuş olacak. Yenilenecek olan iPad Pro modellerinin ise OLED ekran paneline geçiş yapmaları bekleniyor. 

Apple'ın OLED ekranları hem iPhone hem de Apple Watch modellerinde kullandığını da hatırlatalım. Bu konudaki en önemli nokta ise OLED ekranların LED ekranlara oranla daha pahalı olması. Bu değişiklik, iPad Pro modellerinin fiyatlarını yükseltebilir. 12,9 inçlik yeni iPad Pro modelinin gücünü M3 çipinden alması da bekleniyor.

Yeni iPad modelleri ile karşımıza çıkması beklenen bir diğer model ise yenilenecek olan MacBook Air olacak. Yeni MacBook Air modelinin geçtiğimiz aylarda tanıtılan M3 çipini kullanması bekleniyor. Yeni MacBook Air modelinin M3 çipinin dışında ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Son olarak Apple'ın önümüzdeki Mart ayının son günlerinde düzenleyeceği bir etkinlikle birlikte yeni modellerini tanıtabileceğini de aktaralım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.