SPONSORLU

Kadın Girişimcilere Güçlü Destek: BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başlıyor

19 Kasım Kadın Girişimciler Günü’nde duyurulan program, kadın girişimcilerin başarılarını artırarak Türkiye'nin ekonomik büyümesine katkıda bulunmalarını hedefliyor.
Kadın Girişimcilere Güçlü Destek: BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başlıyor

19 Kasım Kadın Girişimciler Günü’nde duyurulan BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı ile Akbank ve TurkishWIN, bireysel mentorluk sistemi ve gelişim odaklı paylaşım toplantıları ile başarılarını artırmaları ve işlerini büyütmelerinde kadın girişimcilerin yanlarında yer alacak. 2024 yılında başlayacak program için başvurular ise bugün başlıyor ve 11 Aralık 2023 tarihine dek devam edecek.

Güçlü Mentorluk ve Destek

6 ay sürecek olan mentorluk programı, yeni nesil bir modelle kadın girişimcilerin gücüne güç katacak. 100 kadın girişimcinin yer alacağı programda, alanında uzman 100 mentor, girişimcilerle deneyimlerini paylaşacak. Böylece her bir girişimcinin işi, sektörü ve bireysel ihtiyaçları doğrultusunda rehberlik alması sağlanacak. Programa 1 milyon TL cirosu olan tüm kadın girişimciler https://binyaprak.com/kadin-girisimci-mentorluk-programi üzerinden başvurabilir.

Girişimciler bu programla ayrıca mentorlar ve iş dünyasından fikir önderlerinin yer alacağı güçlü bir ağa katılım fırsatı bulacaklar. Böylece işlerini büyütmek ve dönüştürmek için bu ağdan ve yeni iş birlikleri olasılıklarından da yararlanabilecekler.

Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) iş birliğiyle geliştirilen Finansal Sağlık ve Kapsayıcılık Taahhüdü'nün kurucu imzacısı olan Akbank ulusal ve uluslararası çapta verdiği taahhütlerle kadınların iş ve girişimcilik dünyasındaki çalışmalarını destekliyor. Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “TurkishWIN ile yürüttüğümüz Mentorluk Programı kapsamında kadınların girişimcilik ekosistemindeki gücünü ve varlığını görünür kılmayı, kadın girişimcilerin Türkiye'nin ekonomik büyümesindeki rollerini artırmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Kadın KOBİ’lerimiz için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek, bu vesile ile 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nü kutlarım.” dedi.

TurkishWIN kurucusu Melek Pulatkonak “Kadın girişimcilerimizin içindeki kudret ve cesaret bize hep ilham verdi ve vermekte. İş dünyasındaki engelleri aşmanın yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yüklerini yöneterek çift mesai yapıyorlar. TurkishWIN olarak kadın istihdamını ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği farkındalığını arttırmak için 2010 yılından beri çalışıyoruz. Bugünden yarına toplumsal cinsiyet kodlarımız belki değişmeyecek ve yolumuz uzun. İstihdam sağlayan ve şehirlerinde rol model olan girişimci kadınları 2015 yılında beri farklı mentorluk programlarımızla destekliyoruz. Bugün, BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programında deneyim paylaşınca güzel diyen mentorlarımız, paydaşlarımız ve kurucu destekçimiz Akbank ile 100 kadın girişimcinin yanındayız. Cumhuriyet’in ikinci yüz yılında bu sene ve her sene 100 kadın girişimciyle yazdıkları hikayelerin bir parçası olmanın ve aynı yolda yürümenin heyecanındayız.“ dedi.

TurkishWIN, Türkiye ile bağları olan dünya genelindeki kadınların birbirlerine ilham verdiği ve güçlendirdiği bir küresel paylaşım platformudur. TurkishWIN, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanır. Aynı zamanda gelecek nesil kadın liderlere destek olarak, onların önlerini açarak iz bırakmayı seçen TurkishWIN kadınları, deneyimlerini BinYaprak Dijital Kız Kardeşlik platformunda aktarmaktadır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.