Evcil hayvan odaklı sağlık ve sigorta girişimi Lassie, 23 milyon euro yatırım aldı

Hedda Båverud Olsson, Johan Jönsson ve Sophie Wilkinson tarafından faaliyete geçen Lassie, bir evcil hayvan sağlık uygulaması ve sigorta sağlayıcısı olarak tanımlanıyor.
Evcil hayvan odaklı sağlık ve sigorta girişimi Lassie, 23 milyon euro yatırım aldı

Evcil hayvan sağlık uygulaması ve sigorta sağlayıcısı Lassie, 23 milyon euro yatırım aldı. B serisi yatırım turu, Balderton Capital tarafından yönetildi. İsveç merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Felix Capital, Inventure, Passion Capital ve Philian çatısı altında H&M'in CEO'su Karl-John Persson yer aldı. Şirketin toplam yatırım miktarı 36,5 milyon euroya yükseldi. 

Lassie, aldığı yeni yatırımı Almanya ve İsveç gibi kendi ana pazarlarının ötesinde büyümek ve sunduğu hizmetleri genişletmek için kullanacağını açıkladı. Ayrıca, şirket bu yatırımı evcil hayvan sağlık ürünlerinin satışı gibi alanlarda ürün geliştirme ve ekibin güçlendirilmesi amacıyla kullanacağını söyledi.

Şirket, 2021 yılında Hedda Båverud Olsson, Johan Jönsson ve Sophie Wilkinson tarafından faaliyete geçti. Lassie, bir evcil hayvan sağlık uygulaması ve sigorta sağlayıcısı olarak tanımlanıyor. Temelde, evcil hayvan sahiplerine evcil hayvanlarının sağlığını korumak ve yönetmek için bir dizi hizmet sunuyor. Bu hizmetler arasında mobil uygulama üzerinden evcil hayvan sağlık ürünlerinin satışı, çevrim içi kurslar ve evcil hayvanların koruyucu sağlık bilgilerini içeren bilgi kaynakları bulunuyor.

Ayrıca kullanıcıların evcil hayvanlarının sağlığını takip etmelerine ve gerektiğinde sigorta hizmetleri ile destek almalarına olanak tanıyan bir sigorta sistemi sunuyor. Bu, sahiplerin evcil hayvanlarının sağlığını daha iyi yönetmelerine ve korumalarına yardımcı olmak için bir dizi farklı hizmetin bir araya getirilmesini içeriyor.

Özellikle pandemi sırasında evcil hayvan sahiplenme oranları arttı. Bu dönemde, evcil hayvan sahipleri, evcil dostlarının sağlığını korumak için mobil uygulamalara yöneldi. Bu uygulamalar, evcil hayvanların sağlık takibi, beslenme programları, veteriner randevuları ve sağlık bilgilerine erişim gibi çeşitli hizmetler sunuyor. Bu da evcil hayvan sigorta şirketlerinin büyümesine katkı sağladı. Çünkü kişiler, evcil dostlarının sağlığını korumak için bu tür hizmetlere daha fazla ilgi göstermeye başladılar.

Bu eğilim, özellikle İngiltere merkezli ManyPets ve Fransa merkezli Dalma gibi evcil hayvan sigorta şirketlerinin büyümesini destekledi. Çünkü bu şirketler, evcil hayvan sahiplerinin taleplerine cevap vererek sağlık ve acil durum masraflarını karşılayan sigorta paketleri sunarak bu artan ihtiyaca yanıt verdiler. Bu sayede, evcil hayvan sahipleri, evcil dostlarının sağlık ve bakım masraflarını karşılamak için bu tür sigorta hizmetlerine daha fazla ilgi göstermeye başladılar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.