ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, ATA Express'in tamamını alıyor

ATP GSYO, Tıkla Gelsin online yemek sipariş platformu ve Fiyuu kurye teslimat markalarını bünyesinde bulunduran ATA Express'in tamamını alıyor.
ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, ATA Express'in tamamını alıyor

İlk stratejik yatırımını Tıkla Gelsin online yemek sipariş platformu ve Fiyuu kurye teslimat markalarını bünyesinde bulunduran ATA Express ile gerçekleştiren ATP GSYO, Mayıs 2022’de ATA Express‘in yüzde 1'lik payını 7,1 milyon TL bedelle satın almış, geriye kalan payların 705,9 milyon TL’ye satın alımı için opsiyon oluşturmuştu.

Kasım ayında gerçekleştirilen bağımsız değerleme çalışması ile ATA Express’in 30 Eylül tarihi itibarıyla piyasa değeri 1,563 milyar TL olarak belirlendi. Opsiyon hakkını kullanmaya karar veren ATP GSYO, satın alımın gerçekleşmesiyle 850,5 milyon TL değer artışı elde edecek.

ATA Express’in satın alımı için gerekli yatırımı ATP GSYO’nun sermaye artırımı suretiyle; 27.000 adet payının 956 milyon TL karşılığında nitelikli yatırımcı satışı ile gerçekleşecek. Nitelikli yatırımcı katılımı ile ATP, ATP GSYO’nun yüzde 48 hissesine sahip olacak ve sahip olduğu hisselerdeki imtiyaz ile ATP GSYO’da yönetim hakkını elinde tutmaya devam edecek.

Satış işleminin ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli onaylar alındıktan sonra tamamlanması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.