Getir, ABD’li online market şirketi FreshDirect’i satın alıyor

Getir, New York merkezli yıllık cirosu 650 milyon dolar olan online market şirketi FreshDirect'i satın alıyor. Anlaşma bu ay içinde kapanacak.
Getir, ABD’li online market şirketi FreshDirect’i satın alıyor

Getir, New York merkezli yıllık cirosu 650 milyon dolar olan online market şirketi FreshDirect'i, Amerika’nın en büyük gıda perakende gruplarından biri olan Ahold Delhaize USA'den satın alacağını duyurdu. Anlaşmanın Kasım ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

FreshDirect, 2021’den beri ABD’de faaliyet gösteren Getir'in teknolojisinden ve operasyonel tecrübesinden yararlanarak, kullanıcılarına daha hızlı ve kolaylık sağlayan bir hizmet sunacak. Getir ise FreshDirect’in özellikle taze ürün kalitesinden ve çeşitliliğinden faydalanacak.

Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından FreshDirect marka adını koruyarak, New York’un Bronx semtindeki tesisinde faaliyet göstermeye devam edecek.

2002 yılında kurulan FreshDirect, New York’un yanı sıra New Jersey ve Connecticut da dahil olmak üzere toplam 3 eyalette hizmet veriyor.

Güncelleme:

Son paylaşılan bilgilere göre Getir, New Yorklu online market alışveriş şirketi FreshDirect’i satın alma işlemlerini tamamladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.