İstanbul merkezli oyun stüdyosu SuperGears, 10 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

SuperGears Games, Cevat Yerli’nin sahibi olduğu The TMRW Foundation liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 10 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.
İstanbul merkezli oyun stüdyosu SuperGears, 10 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

SuperGears Games, Cevat Yerli’nin sahibi olduğu The TMRW Foundation liderliğinde gerçekleşen ilk yatırım turunda 10 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Söz konusu yatırımla birlikte Cevat Yerli, SuperGears'ın yönetim kuruluna katıldı.

SuperGears Games'in yatırım turuna, Türkiye oyun sektörünün önde gelen isimlerinden TMRW Foundation’a yakın zamanda katılan eski Unity başkan yardımcısı Ulaş Karademir, Masomo ve Webtekno’nun da kurucusu olan İbrahim Akman, Ingame Group CEO’su Genco Alp, Octopus’un kurucusu Emre Yıldız ve ELA Game Studio kurucusu Murat Alagöz’ün yanı sıra, kurumsal yatırımcılardan Yıldız Tekno GSYO da dahil oldu. 

SuperGears'ın kurucu ve CEO'su Yasin Demirden, "Cevat Yerli’nin şirketi TMRW Foundation’ın lider yatırımcı olarak bize katılması ve Türkiye'nin önde gelen oyun endüstrisi liderlerinin destekleri, şirketimizin vizyonuna olan inancı teyit ediyor. "Racing Kingdom" isimli yenilikçi yarış oyunu platformumuzun geliştirilmesi için kullanılacak bu yatırım ile global oyun endüstrisinde büyük başarılara ulaşmayı hedefliyoruz. Türe getireceğimiz yeniliklerle klasik yarış deneyiminin ötesine geçerek, yarış oyunları dünyasını yeniden şekillendirmek istiyoruz. Geçmişte Farcry, Crysis oyunlarının yaratıcısı Cevat Yerli'nin yönetim kurulumuza katılması, kendisinin global oyun endüstrisindeki deneyimi ve bilgisiyle şirketimizi daha da ileri taşıyacak.“

Cevat Yerli ise SuperGears'in Racing Kingdom ile gerçekten oyun sektöründe çığır açmanın eşiğinde durduğunu; bu yolculuğun bir parçası olacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Yerli, "Ekibin yenilikçi vizyonu ve olağanüstü bir oyun deneyimi yaratma tutkusu, kişisel değerlerimle ve oyun endüstrisi için olan hedeflerimle kusursuz bir şekilde örtüşüyor. Racing Kingdom'da sıradışı bir potansiyel görüyorum. Bu platformun, yarış oyunlarına olan bakış açısını yeniden tanımlayacağına inanıyorum." dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.