Property Finder, Zingat ile birlikte Hepsiemlak’a ortak oluyor

Property Finder, Zingat aracılığı ile Doğan Holding şirketlerinden Hepsiemlak’a ortak olmaya hazırlanıyor.
Property Finder, Zingat ile birlikte Hepsiemlak’a ortak oluyor

Günümüzün önemli dijital emlak gruplarından Property Finder'ın Doğuş Grubu'nun online gayrimenkul platformu Zingat'a ortak olduğunu 2017 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Property Finder, Zingat aracılığı ile Doğan Holding şirketlerinden Hepsiemlak’a ortak olmaya hazırlanıyor.

Bugün paylaşılan bilgilere göre Property Finder ve Doğuş Grubu, Property Finder'ın sermaye katılımı sağlayarak Hepsiemlak’ın azınlık ortağı olması konusunda anlaştı. Yapılan anlaşmaya göre Property Finder’ın yüzde 100’üne sahip olduğu Zingat, Hepsiemlak ile birleşecek. 

Property Finder ve Doğuş Grubu arasında yapılan anlaşmanın finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Söz konusu işlem, Rekabet Kurulu’nun onayına bağlı olarak tamamlanacak. Zingat, anlaşmanın gerçekleşmesi ile birlikte Hepsiemlak’a katılacak.

Hepsiemlak’ın Zingat ile gerçekleştirdiği birleşmenin, şirketin sektördeki güçlü konumu kadar, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye duyduğu ilgi ve güvenin de bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi Eren Sarıçoğlu, kuruluşundan bu yana Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yön veren Hepsiemlak'ın bir kez daha alanında önemli bir adım attığını dile getirdi.

Dünyanın önde gelen emlak teknolojisi şirketlerinden biri olarak, 2015 yılında Ahmet Kayhan ve Mehmet Erkek tarafından kurulan Zingat'a 2017 yılında yaptıkları ilk yatırım ile Türkiye’de emlak sektöründeki tüm paydaşların hayatını teknoloji ile kolaylaştırmak için ilk önemli adımı attıklarını belirten Property Finder’ın grup stratejisinden sorumlu üst düzey yöneticisi Ozan Sayar ise bu yolculuğu 2023’te önce Zingat’ın tamamını satın alarak, sonra ise sektörün lider oyuncusu Hepsiemlak ile yaptıkları ortaklık ile devam ettiriyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.